Czy kształt penisa ma znaczenie?

Powiększanie i korygowanie narządów płciowych

Nasze ciała nie są idealnie proporcjonalne. Jeśli jakąkolwiek prawidłowość można by uznać za obowiązującą w przyrodzie, jest nią na pewno asymetria.

Dotyczy to również kształtu naszych narządów płciowych, w tym kształtu męskiego penisa. To, że jest on zakrzywiony w jakimś kierunku nie oznacza choroby, ani nawet drobnej dolegliwości (z wyjątkiem, o którym opowiem na końcu). Tak po prostu być może, bo w przyrodzie wszystko jest asymetryczne. W stanie spoczynku penis wygląda z reguły normalnie, prosto, tak jak wygląda, krzywizny stają się zauważalne w czasie erekcji. Dlaczego? Dlatego, że penis nie musi (nie jest) być zbudowany symetrycznie.

Przyjrzyj się jego budowie.

Budowa i kształt penisa

Penis wypełniają dwa ciała jamiste i jedno ciało gąbczaste. To one nadają mu kształt w czasie wzwodu. Ciała jamiste umiejscowione są w górnej części penisa, natomiast ciało gąbczaste znajduje się w części dolnej obejmując jednocześnie cewkę moczową. Podniecenie, czyli zmiana kształtu, wielkości, obwodu penisa pojawia się w wyniku napływu krwi do tej części ciała. Naczynia krwionośne napełniają się krwią i doprowadzają jej więcej niż odprowadzają, część krwi pozostawiając w członku.

Krew, która w nim pozostaje zatrzymywana jest w ciałach jamistych, przy czym w tych właśnie ciałach utrzymywana jest ona pod dość wysokim ciśnieniem. W ciele gąbczastym, również wypełnionym krwią ciśnienie jest znacznie mniejsze. Łatwo to zresztą zaobserwować uważnie przyglądając się (i sprawdzając organoleptycznie) sztywność członka w stanie erekcji. Jego górna część jest znacznie twardsza od części dolnej. Dlaczego pojawia się skrzywienie? Dlatego, że ciała jamiste mogą być bardzo różnie rozlokowane w prąciu. Członek może wykrzywiać się ku górze lub na boki i dzieje się tak pod wskutek takiej a nie innej budowy ciał jamistych, bo to one nadają mu kształt, a usztywniając członek doprowadzają do powstania (bądź nie) ewentualnych krzywizn.

Czy krzywizny mają znaczenie?

Z punktu widzenia fizjologii zdecydowanie nie. Ważne jest to, by penis był sprawny, to jaki ma kształt jest w zasadzie nieistotne oczywiście pod warunkiem, że tej właśnie cesze nie przypiszesz większego znaczenia. Nawet odbywanie stosunku nie jest w tym momencie żadnym problemem, bo pochwa i tak dopasowuje się do kształtu penisa. W razie gdy krzywizna penisa w jakikolwiek sposób przeszkadza lub powoduje dyskomfort u partnerki można zniwelować te odczucia poprzez umiejętne dopasowanie pozycji, w jakiej odbywany jest stosunek.

Choroba Peyroniego

Przyczyną pojwienia się krzywisny może być choroba Peyroniego. Polega ona na stwardnieniu ciał jamistych. Jest to wyczuwalne organoleptycznie (dotykając penisa w miejscu skrzywienia wyczujesz charakterystyczne twarde płytki). Przyczyn tej choroby jest bardzo wiele – jeśli chcesz je poznać odsyłam Cię do najoczywistszego źródła – Wikipedii.

Jeśli krzywizna Ci przeszkadza kształt penisa możesz zmienić zabiegowo lub przy pomocy dobrego ekstendera. Jest wiele urządzeń dedykowanych do tego celu, najlepsze znajdziesz w artykule >>> o powiększaniu penisa.

Dodaj komentarz