Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji: co je powoduje i jak im zaradzić?

Zaburzenia erekcji

Dla każdego mężczyzny jego sprawność seksualna jest tematem szczególnie drażliwym, a jakiekolwiek niepowodzenia na tym polu są traktowane bardzo poważnie i mocno przeżywane. Zaburzenia erekcji stają się więc dla mężczyzny więcej niż problemem fizjologicznym. Warto więc wiedzieć, co w ogóle powoduje problemy z potencją i jak można im zaradzić.

Zaburzenia erekcji to tylko jeden z elementów męskich problemów z potencją. Jednak to właśnie one są najbardziej widoczne i – można tak powiedzieć- rzucają się w oczy od razu. Mężczyznom łatwiej jest ukryć na przykład obniżone libido, ale do erekcji swojego ciała zmusić nie mogą.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji najczęściej są związane po prostu z wiekiem i zwykle pojawiają się po pięćdziesiątym roku życia. Dzieje się tak dlatego, że w tym okresie rozpoczyna się męska andropauza, której towarzyszy spadek poziomu testosteronu. Poza tym zwykle układ krążenia jest w gorszym stanie i to wszystko odbija się na sprawności seksualnej. Coraz częściej zdarza się jednak, że zaburzenia erekcji mają mężczyźni trzydziestoletni lub młodsi. Dlaczego tak się dzieje? Winny jest niestety niehigieniczny tryb życia, przede wszystkim stres oraz fatalna dieta. Coraz częściej mężczyźni mają problemy z nadwagą, uprawiają mało sportu, natomiast nie żałują sobie różnego rodzaju używek., To wszystko sprawia, że zaburzenia erekcji są coraz powszechniejszym problemem. Na szczęście medycyna podąża za problemami współczesnej cywilizacji i powstają coraz lepsze środki farmaceutyczne i suplementy diety na zaburzenia erekcji.

Zaburzenia erekcji a aktywność seksualna

Zapewne doskonale wiecie, że narządy, które nie są używane dążą do zaniku, de facto nie zanikają jako takie, ale stopniowo ulegają osłabieniu, a spełniane przez nie funkcje mogą zostać wskutek tego upośledzone. Podobnie dzieje się z penisem. To narząd, który jeśli nie jest używany odpowiednio często, zupełnie niezależnie od innych zagrożeń (czy też raczej w oderwaniu od nich), może odmówić w pewnym momencie posłuszeństwa. Wskazywałyby na to badania fińskich naukowców, którzy stwierdzili, że w pewnym wieku po prostu nie opłaca się nie uprawiać regularnie seksu. Mężczyźni, którzy oddają się miłości przynajmniej raz w tygodniu rzadziej od swoich wstrzemięźliwych (rzadziej przejawiających aktywność seksualną) rówieśników miewają problemy z erekcją.

Erekcja a aktywność seksualna

Przebadano niemal tysiąc mężczyzn w wieku od 55 do 75 lat przy czym wszyscy panowie przed rozpoczęciem badania zadeklarowali brak problemów z potencją i erekcją. Następnie, po pięciu latach poproszono o odpowiedź na pytania o ewentualne zaburzenia erekcji plus intensywność życia seksualnego czy też raczej częstotliwość stosunków. Pod uwagę wzięto też istniejące choroby i stosowanie leków mogących powodować zaburzenia erekcji. Okazało się, że mężczyźni, którzy regularnie uprawiali seks czterokrotnie częściej cieszyli się pełną sprawnością seksualną od innych. Na podstawie badań wysnuto też wniosek, że im częściej seks jest uprawiany tym lepsza kondycja penisa i tym mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Stwierdzono też, że podobne efekty może dawać również masturbacja.
To jedno z wielu potwierdzeń, że seks gwarantuje zachowanie sprawności, przy czym podobnie jak w przypadku normalnej aktywności fizycznej.
Ale to jeszcze nie wszystko. W trakcie innych badań okazało się, że częstotliwość uprawiania seksu może mieć wpływ na jakość nasienia tj. zdolność plemników do zapłodnienia.

Płodność a aktywność seksualna

Wbrew wcześniejszym przekonaniom jakoby jakość spermy ulegała poprawie wskutek wstrzemięźliwości. Dziś lekarze zalecają swoim pacjentom częstsze uprawianie seksu dla poprawy płodności. Zalecenie to dotyczy oczywiście części mężczyzn, a brzmi ono następująco: uprawiaj seks codziennie, a wtedy zwiększysz szanse na zapłodnienie partnerki.
Trudno się z tym nie zgodzić tym bardziej, że przecież dzięki temu łatwiej trafić (idealnie) w dni płodne, bo de facto wcale trafiać nie trzeba :-).

Reasumując: warto współżyć jak najczęściej, a to wymaga dobrej formy. Formę poprawimy przejawiając aktywność seksualną, a jeśli mamy z nią jakieś problemy początkowo może warto wspomóc organizm. Niekoniecznie niebieską pigułką, znacznie lepszym rozwiązaniem jest np. Eron Plus (tu recenzja).

Suplementy diety dla mężczyzn

Suplementy diety dla mężczyzn nie są lekami, więc bez problemu kupisz je w aptece bez recepty. Najczęściej są to środki tworzone w oparciu o naturalne wyciągi roślinne i ziołowe. Dzięki temu są to preparaty absolutnie bezpieczne, których stosowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jak to możliwe, że delikatne preparaty roślinne likwidują zaburzenia erekcji? Otóż są to przede wszystkim roślinne boostery testosteronu, czyli substancje pochodzenia roślinnego, które powoduje wzrost poziomu testosteronu. Poza tym wyciągi z niektórych roślin sprawiają, że poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu więcej jej napływa do ciał jamistych penisa, a to właśnie na tym polega erekcja.

Skuteczne środki na zaburzenia erekcji

Warto zainwestować w naprawdę dobre i skuteczne tabletki na potencję uznanej marki, by rzeczywiście rozwiązać swoje problemy. Oto dwa preparaty dla mężczyzn, które na pewno zasługują na rekomendację i polecenie.

Eron Plus

Eron Plus to jeden z najlepszych, a przez większość mężczyzn stosujących go wskazany jako najlepszy środek zwalczający wszelkie problemy erekcyjne. W prosty i całkowicie naturalny sposób nie tylko rozprawia się z problemami erekcyjnymi, ale podnosi znacznie libido i powoduje wyjątkową poprawę życia seksualnego. Wszystko zawdzięcza bardzo dobremu składowi, który jest unikalną kompozycją ziół. Ten środek obecnie chyba najlepszy,który potrafi poradzić sobie z nawet największymi problemami związanymi z erekcją, potrafi spowodować wzrost hormonów każdego mężczyzny, niezależnie od wieku. Erekcja uzyskana dzięki temu może trwać znacznie dłużej, a w końcu spotęguje także wrażenia nie tylko Twoje, ale także Twojej partnerki. Ponadto, spowoduje, że Twój wytrysk będzie znacznie obfitszy niż to bywało wcześniej. Wspomaga też wzrost mięśni, co z pewnością także będzie pożądanym efektem, choć może nie do końca zamierzonym.

Więcej informacji znajdziesz w artykule Środki na potencję – aktualny ranking.

Potency Gel

Potency Gel to produkt, który w łatwy sposób i za przystępną cenę skończy wszelkie Twoje problemy związane z życiem seksualnym. To produkt, który w naturalny sposób zwiększy zarówno Twoją wydajność jak i doznania. Dzięki naturalnym składnikom składającym się na ten produkt, preparat szybko wnika w głąb naskórka penisa, co ułatwia rozpoczęcie błyskawicznego działania. Jest to o tyle proste, że większość działania opiera się na przyspieszeniu cyrkulacji krwi, która eliminuje problem z erekcją jednocześnie potęgując Twoje doznania. Natomiast dzięki właściwościom nawilżającym możesz się spodziewać znacznie wydłużonego stosunku i znacznie większą satysfakcję, zarówno Twoją jak i Twojej partnerki. Jednak, aby uzyskać sto procent efektu należy używać tego preparatu wraz z tabletkami, a także należy pamiętać, aby użyć preparatu dziesięć minut przed planowanym zbliżeniem. Należy także pamiętać, że stosuje się ten preparat jedynie na zewnątrz i nie może się on dostać do oczu.

Więcej informacji znajdziesz również w wymienionym wyżej rankingu.

 

Dzięki tym tabletkom na potencję raz na zawsze pozbędziesz się problemów z potencją i zaburzeń erekcji. Dzięki temu niezależnie od wieku będziesz mógł cieszyć się udanym życiem seksualnym, a twoja partnerka także będzie zachwycona i doceni twoje suplementy diety.

Dodaj komentarz