thyrolin zdrowie tarczycy

Thyrolin dla zdrowia tarczycy – opinie, co piszą na forum, skład

Potencja

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że tarczyca odpowiada między innymi za naszą seksualność. Wydaje mi się, że już o tym wspominałem, a jeśli nie to tym bardziej czas na nadrobienie zaległości przy okazji recenzji preparatu Thyrolin.

Znam wiele kobiet z niedoczynnością tarczycy i nawet kilku mężczyzn. Wszystkie te osoby mają różne problemy zdrowotne wynikające z nadczynności. Co ciekawe, u znanych mi mężczyzn diagnozowano ją głównie przy okazji podejmowania leczenia problemów z potencją! Dziś opowiem o Thyrolinie – dla zdrowia tarczycy może mieć on kluczowe znaczenie. Jakie? Pomaga, a jak to robi – o tym za chwilę. Przedstawię też opinie m.in. znajomych z forum oraz skład, działanie, właściwości, skutki uboczne. Jednym słowem wszystko, co trzeba wiedzieć o Thyrolinie.

Thyrolin – co to za tabletki  i kto może ich używać?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Thyrolin jest suplementem diety. Nie jest więc lekiem i nie potrzebujesz recepty na to, by go stosować.

Tabletki, a właściwie kapsułki, zawierają wyłącznie naturalne składniki. Te składniki to ekstrakty z roślin stymulujące pracę tarczycy oraz witaminy i minerały, które również mają wpływ na funkcjonowanie tego niezwykle ważnego gruczołu.

Thyrolin został legalnie wprowadzony do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej. Jest przebadany i bezpieczny.

Kto może stosować Thyrolin?

Wszystkie osoby, które cierpią na niedoczynność tarczycy, w tym hashimoto. Składniki dobrano tak, by nie kolidowały z lekami, które zazwyczaj przyjmuje się w tym przypadku (preparaty lewotyroksyny jak Euthyrox). Nie koliduje więc z wdrożonym leczeniem. Może wręcz pomóc, bo z tego co mi wiadomo dobór dawki leku na tarczycę sprawia bodaj największe problemy i zanim organizm zacznie reagować na leczenie mija z reguły dużo czasu. Czasem wręcz uzyskanie wyraźnej i znaczącej poprawy samopoczucia wydaje się niemożliwe, stąd też osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy z reguły i tak pomagają sobie suplementacją.

Thyrolin rozwiązuje problem złożonej suplementacji tzn. stosując ten suplement nie trzeba już przyjmować żadnych dodatkowych preparatów. Bo skład Thyrolinu dobrano tak, żeby dostarczał i niezbędnych mikroelementów i substancji, które poprawiają sprawność pracy tarczycy. Dodatkowo znajdziesz tu również składniki, które oddziałują bezpośrednio na objawy towarzyszące niedoczynności np. poprawiają metabolizm i ułatwiają odchudzanie.

Jak widać na obrazku załączonym obok suplement poprawiając poziom hormonów tarczycowych wpływa na bardzo wiele funkcji organizmu.

Jaki jest skład suplementu Thyrolin?

I tu dochodzimy do naprawdę ważnych informacji. Postaram się możliwie najlepiej omówić działanie poszczególnych składników, bo chociaż na stronie producenta znajdziesz te informacje >>> sprawdź tutaj, to siłą rzeczy są one wyselekcjonowane i skrócone.

Oto etykieta tego suplementu. Działanie poszczególnych składników opisuję poniżej.

L-tyrozyna – stymuluje wytwarzanie hormonów tarczycy oraz dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny. Ma więc działanie poprawiające funkcjonowanie tarczycy, a przy okazji energetyzuje. Jest bardzo dobrym stymulatorem sprawności intelektualnej, redukuje stres i zmęczenie, a także poprawia wygląd skóry i kondycję stawów, bo bierze udział w syntezie kolagenu.

Morszczyn pęcherzykowaty (ekstrakt) – ten ekstrakt jest standaryzowany na zawartość jodu (jak widać na etykiecie). I jest źródłem jodu w tym suplemencie. Nie wpływa bezpośrednio na pracę tarczycy, ale dostarcza jej jodu – pierwiastka niezbędnego do wytworzenia tarczycowych hormonów. Badania w ostatnich latach wykazały, że permanentnie cierpimy na niedobory tego mikroelementu (stąd obowiązkowe jodowanie soli spożywczej). Jest on również od lat niezbędnym dodatkiem do wszystkich tarczycowych suplementów.

Lucerna siewna (ekstrakt) – to roślina, która jest źródłem bardzo wielu witamin i mikreelementów, ale dodatkowo działa też przeciwzapalnie, wspomaga krążenie i cyrkulację płynów w organizmie. To ostatnie działanie jest szczególnie przydatne dla osób z niedoczynnością tarczycy, które mają duże skłonności do gromadzenia wody i obrzęków. Podobnie jak piperyna (którą też znajdziesz w Thyrolinie) lucerna zwiększa przyswajalność innych składników odżywczych, w tym tych, które zawarte są w tym suplemencie.

Ashwagandha (ekstrakt standaryzowany na zawartość witalonidów) – od wieków stosuje się tę roślinę w celu leczenia problemów o podłożu psychicznym, ale z naszego punktu widzenia ważne jest to, że ashwagandha stymuluje tarczycę do lepszej pracy, działa przeciwzapalnie, dodaje energii, czyli wspomaga ogólną witalność.

Imbir lekarski (ekstrakt standaryzowany na zawartość gingeroli) –  to jeden ze składników, których nie powinno zabraknąć w diecie żadnej osoby cierpiącej na niedoczynność tarczycy. Imbir ma działanie pobudzające, rozgrzewające, przyspieszające przemianę materii. Doskonale niweluje wiele objawów towarzyszących niedoczynności.

Ekstrakt z czarnego pieprzu (standaryzowany na zawartość piperyny) – działa na co najmniej kilku obszarach. Z jednej strony poprawia metabolizm, działa przeciwzapalnie, poprawia mikrokrążenie. Z drugiej jeszcze lepiej niż lucerna siewna zwiększa przyswajalność składników aktywnych zawartych w suplemencie. Sprawia więc, że organizm lepiej je wykorzystuje a to z kolei sprzyja szybszej likwidacji objawów niedoczynności.

Witamina B2 (ryboflawina), B6 i B12 – te trzy witaminy z grupy B są bardzo ważne dla osób cierpiących na niedoczynność tarczycy. Bardzo często cierpią one na niedobory tych mikroskładników, toteż ich uzupełnianie często jest wręcz niezbędne.

Biotyna – tę witaminę możesz znać z jej pozytywnego wpływu na włosy (ostatnio często pojawia się w reklamach), niewiele osób wie jednak, że biotyna jest również silnym stymulatorem pracy gruczołu tarczowego, dlatego np. przed badaniami na poziomy hormonów należy zaprzestać suplementacji.

Kwas pantotenowy (witamina B5) – to składnik niezbędny dla zdrowia układu nerwowego. Jednocześnie jest też ważnym czynnikiem biorącym udział w metabolizmie makroskładników odżywczych. Zdecydowanie nie może go zabraknąć w diecie osób z chorą tarczycą.

Cynk i Selen – dwa mikroelementy, których absolutnie nie powinno zabraknąć w naszej diecie, jeśli chcemy uchronić się przed niedoczynnością. Badania wykazały, że stężenie tych pierwiastków w tarczycy jest większe niż w reszcie ludzkiego organizmu. Okazało się, że są one niezbędne do pracy gruczołu i syntetyzowania hormonów.

Czy stosowanie Thyrolinu ma skutki uboczne?

Wszystkie składniki zawarte w suplemencie są naturalne i bezpieczne jeśli stosowane są w odpowiednich ilościach. W Thyrolin zbalansowano je tak, by uzyskać możliwie najwyższą skuteczność przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Oznacza to, że raczej nie musisz obawiać się wystąpienia żadnych skutków ubocznych. Pamiętaj jednak, by nie przekraczać zalecanej dziennej dawki suplementu i stosować się ściśle do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu i w ulotce. Tę część ulotki publikuję poniżej.

Thyrolin skutki uboczne, ostrzeżenia

Oczywiście jeśli stale przyjmujesz leki lub cierpisz na inne przewlekłe choroby skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem suplementacji. Zdrowy rozsądek nakazuje to robić w każdym przypadku.

Dawkowanie, czyli jak stosować Thyrolin?

Ze względu na to, że suplement zawiera dawki aktywnych składników specjalnie dobrane pod kątem zapewnienia odpowiednio dobrej skuteczności, nie należy pod żadnym pozorem przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Dawkowanie to 2 kapsułki dziennie.  Najlepiej przyjmować je na 30 minut przed posiłkiem, to zapewnia składnikom najlepszą przyswajalność. Pamiętaj też, by popić kapsułki minimum szklanką (producent podaje że 300 ml) wody.

Opinie konsumentów o Thyrolin

Wśród osób, które opiniują Thyrolin przeważają kobiety. Udało mi się porozmawiać również z jednym mężczyzną stosującym ten suplement (mailowo). Generalnie oceny są bardzo dobre, ale różne osoby zwracają uwagę na bardzo różne działania. Jedni podkreślają przede wszystkim to, że dzięki suplementowi udało im się schudnąć, inni poprawę poziomu energii. Najczęściej  w opiniach powtarza się też stwierdzenie, że Thyrolin poprawia ogólne samopoczucie.

Poniżej najlepsze opinie z sieci.

Gdzie kupić suplement i ile kosztuje?

Nie sądzę byście mogli znaleźć Thyrolin w aptekach, które sprzedają z reguły tanie, polskie suplementy. Ten suplement został wyprodukowany za granicą i jest sprzedawany na terenie całej Unii Europejskiej i kilku krajów poza Europą. Jest dość drogi ze względu na wysoką jakość, toteż przy aptecznych marżach trudno oczekiwać, by któraś z aptek zdecydowała się na sprzedaż, choć to oczywiście całkiem możliwe, bo produkt został oficjalnie wprowadzony do obrotu. Podobnie wygląda kwestia Ceneo. Jeśli chodzi o Allegro to tam pewnie będziesz w stanie znaleźć Thyrolin, ale mimo wszystko odradzam zakupy jakichkolwiek suplementów przez ten serwis. Tym bardziej, że i tak to producent oferuje najtańsze opcje.

W oficjalnym sklepie producenta pod adresem >>> Thyrolin.pl możesz kupić ten suplement dużo taniej. Cena nominalna wynosi 159 zł za opakowanie, ale w pakietach możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy płacąc nawet 79 zł za opakowanie. Sprawdź opcje na stronie >>> Thyrolin.pl – zamów teraz.

Producent udostępnia również możliwość zakupu jednego próbnego opakowania w cenie o 20% niższej od ceny nominalnej. Ta oferta dostępna jest wyłącznie na stronie >>> Thyrolin.pl – oferta specjalna.

I jeszcze jedno: lepiej kupować u producenta, bo otrzymasz tam gwarancję satysfakcji i możliwość zwrotu pieniędzy wydanych na suplement w razie niezadowolenia z jego działania.

Czemu nie inne tabletki na tarczycę?

W ramach leczenia stosowane są zazwyczaj preparaty lewotyroksyny i te tabletki należy bezwzględnie stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W tym punkcie odniosę się więc jedynie do suplementów, bo tu mamy już pewne pole do samodzielnych decyzji i wyborów.

Dlaczego Thyrolin jest lepszy od innych suplementów? Przede wszystkim dlatego, że w jego składzie znajdziesz wszystko, co jest ci potrzebne. Nie musisz oddzielnie szukać źródeł jodu, witamin czy minerałów (cynk i selen), nie musisz szukać ziół, które wpłyną na lepszą pracę gruczołu, ani składników likwidujących najuciążliwsze objawy niedoczynności. Wszystko to znajdziesz w tym suplemencie. Dlatego Thyrolin jest najlepszym wyborem.

Jak dbać o zdrowie tarczycy?

Myślę, że warto jeszcze wspomnieć o tym, jak dbać o zdrowie tarczycy.

Przede wszystkim nie możesz zaniedbywać leczenia i musisz regularnie chodzić do endokrynologa, stosować się do jego zaleceń i przyjmować przepisane leki. Jeśli uważasz, że twój lekarz z jakichś powodów nie spełnia się w tej roli – poszukaj innego. Jest wielu endokrynologów i na szczęście wybór jest coraz lepszy. Coraz większa grupa lekarzy podchodzi do pacjentów z większym zaangażowaniem. Część z nich traktuje leczenie bardzo kompleksowo i uzyskasz u nich porady odnośnie diety, suplementacji, stylu życia.

Jeśli chodzi o konkretne porady to za dużo tego, by zmieścić wszystko w jednym artykule, ale polecam ci zajrzenie na bloga tarczyca.net.pl. Tam znajdziesz mnóstwo informacji i porad praktycznych.

Ćwiczenia poprawiające zdrowie tarczycy

Wiem, że mogą też pomóc pewne działania specjalne – jak choćby ćwiczenia. Czy rzeczywiście pomagają? Na pewno typowe ćwiczenia fizyczne (jakakolwiek aktywność) usprawniają przemiany metaboliczne, poprawiają krążenie i generalnie pozytywnie wpływają na zdrowie jako całość, nawet na samopoczucie i psychikę. Teoretycznie możesz się więc ograniczyć do typowych aktywności typu intensywne spacery, bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia na siłowni. W praktyce możesz zrobić nieco więcej – mianowicie istnieje coś takiego jak joga hormonalna. To kilka asanów, które pozytywnie wpływają na pracę gruczołu tarczowego. Więcej informacji o jodze hormonalnej znajdziesz na blogu, do którego link zamieściłem powyżej.

Dlaczego łatwiej wybrać suplement Thyrolin?

Jeszcze tytułem podsumowania: Thyrolin jest wybrać łatwiej, bo nie musisz szukać innych suplementów, balansowac ich jakoś specjalnie i dawkować. Tu masz dawkę dobraną idealnie, na dodatek składającą się z wielu potrzebnych substancji, które bardzo korzystnie wpływają na pracę gruczołu. Oczywiście nie możesz suplementacji traktować jako usprawiedliwienia dla niezdrowego stylu życia, braku ruchu czy zaniechań w kwestii leczenia. Najlepsze efekty osiągniesz działając kompleksowo.

Dodaj komentarz