Środki na potencję

Leki na potencję bez recepty – ranking

Sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna i ciągle się zmienia. Postaram się na bieżąco śledzić zmiany w ofertach i prezentować tu te środki na potencję, które są aktualnie najlepsze. Zapraszam do regularnych odwiedzin. Poniżej przedstawiam leki na potencję bez recepty. Ranking przygotowany na podstawie analizy danych o środkach na potencję dostępnych obecnie w sprzedaży.

Leki na potencję bez recepty – ranking LepszySeks.info.pl

Najlepszy wybór – ERON Plus

To kompozycja wielu aktywnych składników (l-arginina, maca, tribulus, kozieradka, cynk) o mocnym długofalowym i szybkim jednocześnie działaniu

Sprzedawany w formie zestawu tabletek erekcyjno – potencyjnych wzmacniających męską fizjologię i kapsułek do spożycia przed stosunkiem natychmiastowo dostarczających l-argininy.

Najważniejsze zalety to:

 • działanie, które polega na zapewnieniu możliwie szybkiej i mocnej erekcji połączone z długofalowym, bardzo pozytywnym wpływem na męskość,
 • pozytywny wpływ na witalność i zdrowie jako takie,
 • brak skutków ubocznych, nawet u osób o wrażliwym żołądku.

Jedyne takie rozwiązanie na rynku. Produkt przemyślany i wyjątkowo dobrze dopracowany!

Opinie o Eron Plus potwierdzają jego wysoką jakość i skuteczność. W blogu recenzowałem ten preparat w artykule > Eron Plus na potencję – opinie, cena oraz skład.

Ocena ogólna: 5/5

Cena ok. 179 zł za zestaw

Dystrybutor: ⇒ EronPlus.pl


Dobry wybór – Vialafil

Od lat wygrywa w rankingach popularności. Działanie:

 • eliminuje zaburzenia erekcji,
 • szybko poprawia potencję,
 • eliminuje zaburzenia seksualne typu przedwczesny wytrysk lub niemożność osiągnięcia pełnej erekcji,
 • przypomina działaniem niebieską pigułkę.

Skład jest nie do podrobienia. Radzę uważać na fałszywki, które zdarzało mi się spotykać tu i ówdzie.

To produkt dobry, ale nie tak dobry jak Eron Plus. Na pewno Vialafil nie będzie w stanie od razu wywołać erekcji. Od razu czyli w ciągu pół godziny do gorziny. Trzeba odczekać co najmniej kilka dni, by składniki zaczęły działać. Poprawa następuje stopniowo.

Ocena ogólna: 4/5

Cena: ok. 149 zł za 30 kapsułek

Dystrybutor: ⇒ Intymnosc.pl > Vialafil


Dobry wybór – Orgasm Extra

Działanie:

 • wzmacnia potencję nawet o 60%,
 • zawiera składniki o udowodnionym działaniu,
 • skład bezpieczny, naturalny i skuteczny,
 • szybko poprawia potencję,
 • eliminuje zaburzenia erekcji.

Nie jest tak intensywny jak Vialafil czy Eron Plus, ale doskonale radzi sobie z  problemami w męskim życiu seksualnym.

Stosując go w razie pojawienia się problemów, na pewno się na nim nie zawiedziesz. Musisz jedynie mieć świadomość tego, że Orgasm Extra nie działa tak szybko jak Eron Plus i jest odrobinę słabszy niż Vialafil. Na efekty będziesz musiał poczekać co najmniej kilkanaście dni. Jednak efekty te na pewno się pojawią. Podobnie jak wszystkie wymienione wyżej środki na potencję Orgasm Extra działa korzystnie na cały męski organizm. Nie tylko na sprawność seksualną.

Ocena ogólna: 4/5

Cena: ok. 149 zł

Dystrybutor: ⇒ Intymnosc.pl


Dobry wybór – Potency (spray)

Działanie:

 • wzmacnia potencję długofalowo i doraźnie,
 • zawiera dobre, szybko działające składniki,
 • działa najszybciej ze wszystkich środków,
 • idealny do stosowania w połączeniu z tabletkami, na przykład z Eronem Plus.

Nie jest tak kompleksowy w działaniu jak poprzednicy, ale dość radzi sobie z doraźnymi i chwilowymi  problemami w męskim życiu seksualnym.

Mam tu na myśli naprawdę doraźne i chwilowe problemy. Jeśli spadek twojej potencji jest skutkiem dłuższych i poważniejszych zaniedbań, to Potency raczej sobie nie poradzi. Jeśli jednak przykładowo masz problem z erekcją na skutek jednorazowego stanu zmęczenia lub osiągasz erekcję, jednak nie jest ona wystarczająco silna – z powodzeniem możesz zastosować ten właśnie produkt.

Ocena ogólna: 3/5

Cena: ok. 70 zł

Dystrybutor: ⇒ Intymnosc.pl


Leki na potencję bez recepty – ranking – podsumowanie

Jak widzisz nie ma tu typowo aptecznych środków, tych które są reklamowane w telewizji. Jeśli chodzi o leki na potencję bez recepty, ranking postanowiłem oprzeć przede wszystkim na analizie składu i opinii o tych produktach. Niestety apteczne leki mają zwykle zbyt małą zawartość substancji aktywnych, są dużo słabsze, dlatego też nie ująłem ich w zestawieniu.


Aktualizacja 22-05-2019


 Od czego zależy potencja

Potencja a prawidłowe odżywianie

Okazuje się, że ogromny wpływ na potencję i sprawność seksualną ma sposób odżywiania. Wiadomo, że musi być zgodny z racjonalnymi zasadami. Dlatego też istotne znaczenie ma spożywanie sporej ilości warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych. Takie menu zapobiega nadwadze – ta zaś bywa przyczyną zaburzeń potencji.

W diety należy zatem koniecznie wykluczyć wszelkie tłuste i smażone dania, fast-foody, nadmiar słodyczy.

Potencja a używki

Ważne, by ograniczyć do minimum ilość spożywanego alkoholu i całkowicie wyzbyć się nałogu palenia papierosów. Są to bowiem czynniki, które utrudniają przepływ krwi. Efektem tego są trudności w uzyskaniu erekcji.

Podobnie jest zresztą w przypadku zażywania narkotyków (jakichkolwiek). A to dlatego, że substancje odurzające działają niekorzystnie na funkcje organizmu. Między innymi dochodzi do zmniejszenia poziomu testosteronu oraz innych hormonów, co zaburza potencję. Statystyki wskazują, że nawet 90% osób uzależnionych od narkotyków ma poważne problemy z osiąganiem wzwodu oraz cierpi z powodu wielu innych dysfunkcji seksualnych.

Potencja a zdrowie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na potencję wpływa stan zdrowia. Panowie, którzy są zdrowi i nie zmagają się z cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi, miażdżycą oraz schorzeniami o charakterze neurologicznym, najczęściej nie miewają kłopotów z osiągnięciem wzwodu.

Trzeba bowiem wiedzieć, że wyżej wymienione choroby utrudniają dopływ krwi do ciał jamistych prącia. To zaś doprowadza albo do niepełnej erekcji, albo nie pozwala w ogóle osiągnąć wzwodu.

Potencja zaczyna się w głowie

Należy mieć świadomość, że potencja nie zależy wyłącznie od czynników organicznych. Także czynniki psychologiczne mają wpływ na siłę erekcji.

Jeśli konkretny mężczyzna boryka się z depresją, sytuacjami stresowymi, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji (także przejściowej). Podobnie jest zresztą w przypadku lęków przed nieudanym zbliżeniem seksualnym albo przykrych doświadczeń z przeszłości czy problemów w związku.

Warto przy tym wiedzieć, że mężczyźni, którzy borykają się z impotencją na tle psychologicznym, nie osiągają erekcji tylko w wyraźnie określonych sytuacjach. Przykładowo bez problemu osiągają wzwód w trakcie masturbacji, jednak gdy tylko dochodzi do faktycznego zbliżenia, erekcja staje się coraz słabsza aż w końcu zanika. I kolejny przykład – bez trudu dochodzi do porannej erekcji, natomiast już osiągnięcie wzwodu w innych sytuacjach nie jest możliwe.

Komu tak naprawdę potrzebne są środki na potencję?

Coraz większa grupa mężczyzn potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci środków na potencję. Stąd też leki na potencję bez recepty i ranking, który zaprezentowałem, mogą okazać się całkiem przydatne. Przy czym same preparaty wszystkiego nie załatwią. Podstawowy kłopot to dieta. Facet odżywiający się jak modelka-anorektyczka, ujmując rzecz dosadnie szybko facetem być przestaje. Mało białka, mało tłuszczu i za dużo węglowodanów – więc nie ma się czemu dziwić.
Dalej idzie brak ruchu. To powoduje pogorszenie krążenie, brak stymulacji jąder do wydzielanie większych ilości testosteronów i… – znowu nie ma się czemu dziwić.
Gdy do tego dodamy zanieczyszczenia środowiska i żywności oraz to, że coraz gorzej radzimy sobie ze stresem należałoby się dziwić, że jeszcze są tacy mężczyźni, którzy mają normalne i silne erekcje, gdy tylko trzeba. Tak Drogie Panie, są jeszcze tacy mężczyźni! Choć, strach o tym pisać, to gatunek wymierający!

Jeszcze nie dziś?

Zajmijmy się teraz już bliżej środkami na potencję. Nie zawsze i nie każdemu wystarczy zmienić dietę i trochę się poruszać. Bywa i tak, że narosły latami problem potrzebuje sporo czasu, by zniknąć. My jednak ani nie możemy ani nie chcemy czekać. Seks jest ważną częścią życia i nie można odłożyć go na później. Tak ze względu na siebie, jak i ze względu na partnerkę. Nie można ciągle powtarzać, że jeszcze nie dziś, że już wkrótce.
Z tym wiąże się jeszcze jeden „męski problem”. To może akurat kobietom trudno zrozumieć, ale dla faceta nie ma nic gorszego, jak „nie stanąć na wysokości zadania”. Mógłbym tu pisać długo i obszernie o tym, jak bardzo każdy mężczyzna potrzebuje potwierdzenia swojej męskości, jak łatwo go na tym punkcie zranić oraz o wymogach społecznych stawianych mężczyznom, ale myślę, że to krótkie napomknięcie w zupełności wystarczy.
Dzięki seksowi mamy także wyższą tolerancję na stres. Paradoksalnie też, wydolność seksualna jest wyznacznikiem zdrowia, ale jednocześnie sam seks sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Dzięki bliskiemu kontaktowi z drugą osobą nasz organizm wytwarza więcej przeciwciał i tym samym zwiększa się nasza odporność na wszelkie schorzenia.

Inni potrzebujący

Musimy mieć także na uwadze różne choroby podcinające męską potencję, gdy już nawet lekarze rozkładają ręce i nie są w stanie nas w pełni wyręczyć. Wtedy też może nie wystarczyć dieta czy ćwiczenia. Trzeba czegoś więcej. No i wówczas przydają się tabletki na potencję.
Są też takie okresy w życiu, że korzystamy z jego uroków, a więc i z seksu, bardziej intensywnie. Niekiedy i w tym wypadku może nieco wspomóc naturę. Jasne, że nie polecam nikomu forsować się nadmiernie. We wszystkim potrzebny jest rozsądek, przy czym trochę wspomóc…

Utopia, czyli świat bez problemów

W takim razie mogę chyba stwierdzić, że póki co preparaty na potencję są potrzebne, tak jak leki na potencję bez recepty i ranking, który przygotowałem. Należałoby sobie też życzyć, by nikt nie musiał z nich korzystać, ale to wymagałoby zmiany nawyków żywieniowych i życiowych, odrzucenia aktualnie obowiązujących dogmatów dietetycznych, jak również niemal idealnego zdrowia u każdego z nas. Taki obrazek wygląda mi na świat idealny lub jak kto woli utopię. Zwłaszcza ten ostatni postulat, ale i inne nie są łatwe w realizacji. Dlatego też przypuszczam, że podobne środki zawsze będą w mniejszym lub większym stopniu potrzebne.
Można kręcić nosem na nadmiar reklam tabletek na potencję, ale trudno zaprzeczyć temu, że część społeczeństwa musi z nich korzystać. Argumentem, który również przemawia na korzyść przedstawionych tu tez jest fakt, że sprzedaż cały czas wzrasta.

Jak poprawić potencję?

Na szczęście żaden z mężczyzn nie jest skazany na niemoc płciową. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie preparaty – suplementy diety. Są to specyfiki (zazwyczaj tabletki), których działanie opiera się przede wszystkim na składnikach naturalnych. Dzięki temu możliwe jest wzmacnianie potencji w sposób bezpieczny – bez obaw o pojawienie się działania niepożądanego.

Tego typu specyfiki – w zależności od konkretnego produktu – można zażywać doraźnie lub regularnie. Polecam przede wszystkim leki na potencję bez recepty. Ranking, który przygotowałem prezentuje te najlepsze.

9 comments

Dodaj komentarz