sprawny penis

Sprawny penis – zdrowy penis

Potencja

Długi, krótki, cienki, gruby – nieistotne. Ważne by był sprawny. Sprawność i zdrowie – te jego cechy liczą się najbardziej. Rozmiar jest kwestią drugorzędną.

A czy twój penis jest sprawny? Jeśli tak – gratulacje! Bo jak wynika z badań z tą cechą jest coraz gorzej i to u coraz młodszych mężczyzn.

Na zdrowie penisa mamy wpływ my sami. Przyjrzyjmy się czynnikom, które mogą na nie wpływać – pozytywnie bądź negatywnie. Oto one:

Używki a sprawny penis

Są zdecydowanie niezdrowe. Palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu nie służą ani naszemu zdrowiu (w ogóle) ani penisowi, ani potencji. Czynniki te mogą prowadzić do powstania nieodwracalnych uszkodzeń prowadzących do zaburzeń erekcji i niemożności jej osiągnięcia (z całkowitą impotencją włącznie). Jeśli zależy ci na sprawności seksualnej rzuć palenie, a spożycie alkoholu zredukuj do minimum. To samo zastrzeżenie dotyczy wszystkich narkotyków (również tzw. narkotyków miękkich), ich wpływ na organizm jest równie (jeśli nie bardziej) destrukcyjny.

Bez rozgrzewki nie współżyj

Może z tą rozgrzewką trochę przesadziłem (nie jest potrzebna, chyba że jako rozgrzewkę potraktujemy grę wstępną – bez tej seks obejść się nie może, a jeśli się obchodzi bywa bardzo ubogi), chodzi o to, by nie podejmować współżycia w sytuacji, w której penis nie osiągnął pełnej erekcji. W takim stanie penis jest bardzo narażony na kontuzje i urazy, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć.

Masturbacja wbrew pozorom nie szkodzi

O ile nie jest zamiennikiem dla prawdziwego seksu. Nazbyt częsta masturbacja może prowadzić do swoistego uzależnienia, co przejawia się między innymi niemożnością osiągnięcia satysfakcji seksualnej w trakcie stosunku. Poza tą sytuacją można traktować ją jako rodzaj ćwiczenia poprawiającego sprawność penisa.

Dieta i zdrowy styl życia są niezbędne

Sprawny penis jest penisem należącym do zdrowej i sprawnej osoby, a na tę naszą cechę ma wpływ bardzo wiele czynników. Szczególnie to, co jemy i jak żyjemy. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta korzystnie wpływa również na poziom testosteronu, aktywność fizyczna poprawia krążenie (a to od jego sprawności zależy jakość erekcji) i też doskonale stymuluje gospodarkę hormonalną. Niedobory snu bardzo niekorzystnie odbijają się na sprawności seksualnej – warto więc się wysypiać. Zarywanie nocy bardzo źle wpływa na męskość. Warto też opanować umiejętność radzenia sobie ze stresem – to jeden z zabójców ludzkiej potencji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

O myciu – to oczywista, wbrew pozorom utrzymywanie penisa w stanie idealnej czystości wcale nie jest tak powszechne, a bynajmniej nie jest sztuką, której nie można opanować. Druga sprawa – zabezpieczenia w czasie stosunku. Prezerwatywa w razie utrzymywania kontaktów z wieloma partnerami zabezpiecza przed chorobami siejącymi spustoszenia w całym organizmie, ale przy tym cierpi też penis.

W stanie erekcji (poranne erekcje bądź mimowolne podniecenie) penisa nie należy obniżać, bo można uszkodzić wiązadła. Lepiej po prostu poczekać aż erekcja zniknie samoistnie, bądź… jakoś rozładować napięcie :-).

Dodaj komentarz