przedwczesny wytrysk

Różne przyczyny i rodzaje problemów z potencją

Potencja

Zwykle, gdy w artykułach publikowanych w gazetach czy internecie pisze się o problemach z potencją, traktuje się je zawsze jako schorzenie jednorodne. Czyli o tej samej etiologii i tym samym, leczone zawsze w ten sam sposób. Trzeba więc zrozumieć, że to co nazywamy problemami z potencją, kłopotami z erekcją lub dosadniej – impotencją, nie zawsze oznacza to samo. Skutek często jest ten sam, czyli niezdolność do odbycia stosunku płciowego i zaspokojenia partnerki, ale przyczyn może być wiele.
Osoby piszące na ten temat najczęściej mylą objaw z samą chorobą. Gdy ktoś zapyta mnie o to co ma robić w sytuacji problemów z erekcją mogę mu doradzić, ale nie ma żadnej gwarancji, że moje porady będą skuteczne. Zwykle jednak dają dobry efekt, a to dlatego, że większość spotykanych problemów z erekcją nie została spowodowana poważnymi zaburzeniami fizjologicznymi. O tym za chwilę. Póki co spróbujmy zobaczyć różne rodzaje problemów z potencją, jako rodzaj pewnej piramidy. Każdy kolejny stopień, to poważniejszy problem.

Przemęczenie

Zaczniemy od najczęstszej występujących przyczyn. Na pierwszym miejscu stoi przemęczenie. Jeśli pracujesz po kilkanaście godzin na dobę, ciągle żyjesz w stresie i nie masz czasu dla siebie, to nie licz na to, że w sypialni będziesz wspaniałym kochankiem. Najpierw problemy będą pojawiały się tylko od czasu do czasu. Potem coraz częściej, a wreszcie erekcje staną się rzadkością lub też będziesz miał kłopoty z ich utrzymaniem.
W takiej sytuacji nie mas sensu liczyć na cud. Albo zwolnisz i znajdziesz czas na wypoczynek, albo zapomnij o życiu seksualnym. Przy okazji zapomnij o zdrowiu, dobrych relacjach z ludźmi czy długim życiu. Wybacz mi szczerość. Twój bieg jest biegiem do trumny. Natura sama się broni i nie chce, byś przypadkiem spłodził dziecko, skoro nie zdążysz go wychować. Tylko niech nikt nie myśli, że to dobra metoda antykoncepcji.

Dieta i ruch

Podobnie się sprawy mają, gdy źle się odżywiamy i mało ruszamy. Jesteś mężczyzną i potrzebujesz mięsa. Pewnie znowu się komuś narażę, ale takie są fakty. Potrzebujesz też warzyw, a na pewno nie potrzebujesz słodyczy. Jeśli masz zamiar zadbać o swoją potencję to unikaj jak ognia soi. Sprawdzaj, czy nie dodaje się jej do wędlin, które spożywasz. Nie jedz także zbyt dużo fasoli. Wysoki poziom estrogenów nie jest Ci potrzebny.
Zacznij się ruszać. Więcej chodź, częściej biegaj i pomyśl o uprawianiu jakiegoś sportu. Nie zaszkodzi ograniczenie alkoholu i papierosów.

Psycholog, preparaty na potencję i hormony

Gdy powyższe nie pomoże, wchodzimy na kolejny stopień. Stąd widać dwie drogi. Możemy wybrać jedną z nich, choć najrozsądniej byłoby skorzystać z obu. Po pierwsze rozmowa z psychologiem. Wiele problemów z erekcją ma podłoże w psychice. To trzeba wyjaśnić i uporządkować. Stanąć oko w oko ze swoimi lękami. Po drugie – preparaty na potencję, np. Eron Plus, sprawdż czym jest Eron Plus i dla kogo. To całkiem skuteczne i dobre narzędzie w walce o lepszy seks. Nieważne, że są przedmiotem dowcipów. Nikt nie musi wiedzieć, że je przyjmujesz. Liczy się efekt.
Większość tych preparatów poprawia bilans azotowy, podwyższa poziom testosteronu oraz polepsza krążenie. Niemniej czasami poziom testosteronu jest tak niski, że lekarz może zdecydować o potrzebie zastosowania terapii hormonalnej i bezpośrednim podawaniu androgenów. To już niejako stopień wyżej.

Operacyjne przywracanie potencji

Są jednak przypadki bardziej poważne. Od razu nadmienię, że zdarzają się niezwykle rzadko i dotyczą najwyżej 1-2% mężczyzn mających problemy z erekcją. To szczyt naszej piramidy. Zwykle pomagają sposoby opisane powyżej. Jeśli nie, problem jest naprawdę poważny i tu wkracza już chirurgia.
Ostatnią deską ratunku jest operacja przywracająca potencję. Kiedy jest ona konieczna? Zwykle wtedy, gdy doszło do poważnych uszkodzeń naczyń krwionośnych. W zależności od tego, jakiego rodzaju są to uszkodzenia, lekarze starają się albo je zaszyć czy udrożnić lub też przeprowadzają tzw. protezowanie członka. Obecnie istnieje możliwość wszczepienia kilku rodzajów protez. Najczęściej stosuje się chyba protezy hydrauliczne.
Oczywiście uważam, że operacja jest zawsze ostatecznością i trzeba wypróbować wszelkie inne sposoby nim się na nią zdecydujemy. Każda bezpośrednia inwazja w nasz organizm osłabia nasze zdrowie. Niestety dość często zdarzają sie pooperacyjne zakażenia penisa.
To jednak nie powinno stanowić żadnej wymówki. O potencję trzeba dbać. Im wcześniej tym lepiej. To bynajmniej nie jest jakiś luksus czy przejaw seksoholizmu, lecz zwykła troska o swoje zdrowie i o jedną z podstawowych funkcji organizmu.

Dodaj komentarz