Problemy z utrzymaniem erekcji

Problemy z utrzymaniem erekcji i jej uzyskaniem oraz sposoby na nie

Zaburzenia erekcji

Bez potencji nie istnielibyśmy. To proste, ale seks nie służy tylko i wyłącznie prokreacji. Seks to zdrowie i większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, a problemy z utrzymaniem erekcji, z jej uzyskaniem, z libido i potencją rzutują na całe nasze życie. Obniżają jego jakość i przyczyniają się do obniżenia samopoczucia, niższej samooceny i powstania specyficznego błędnego koła, w którym problemy z erekcją stają się przyczyną pogłębienia się .. problemów z potencją.

Co powoduje problemy z erekcją, potencją i libido?

Najgorsze jest to, że żaden cudowny środek zapobiegający i leczący tego typu problemy nie istnieje. Leczenie w każdym przypadku jest kwestią indywidualną i nie bez powodu mówię o leczenie, bo skoro problemy z potencją wpływają na samopoczucie i zdrowie trudno je bagatelizować.

Statystyki są niejednoznaczne, jedni twierdzą, że u źródła większości zaburzeń potencji i erekcji oraz oziębłości u kobiet leżą przyczyny psychiczne, inni podkreślają, że problemy fizjologiczne (choroby itp.) są czynnikiem decydującym. Tak czy inaczej rodzaj problemu trzeba rozpoznać, najlepiej z pomocą lekarza seksuologa, posiłkując się oczywiście konsultacjami z lekarzami innych specjalności.

Choroby utrudniające uzyskanie i utrzymanie erekcji

Jest ich bardzo dużo, począwszy od takich, które wpływają na zdrowie fizyczne, po takie, które wpływają głównie na psychikę.

Choroby naczyniowe, nadciśnienie, problemy z sercem

Należą do przyczyn występujących najczęściej. Nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza, podwyższony poziom cholesterolu – wszystko to zaburza przepływ krwi w organizmie, obniża kondycję i wydolność. Nic dziwnego, że w efekcie może ucierpieć również potencja.

Cukrzyca a potencja

Jest co prawda chorobą metaboliczną, ale wpływa również na układ nerwowy, objawia się tzw. neuropatią obwodową. W efekcie zaburzeniu ulegają procesy przekazywania bodźców, również bodźców seksualnych, potencja ulega obniżeniu, pojawiają się też problemy z erekcją.

Leczenie operacyjne

Leczenie takie może doprowadzić do uszkodzenia nerwów odpowiadających za przekazywanie bodźców seksualnych. Szczególnie niebezpieczne są operacje okolic narządów płciowych (prostata), pęcherza moczowego czy dolnych odcinków jelit (jelito grube).

Radioterapia i terapie lekami a problemy z erekcją czy libido

Radioterapia wyniszcza organizm na tyle, że obniżenie poziomu libido nie powinno nikogo dziwić. Nie jest ona zresztą jedynym zagrożeniem, również leki, które przyjmujemy w związku z nadciśnieniem tętniczym, leki o działaniu moczopędnym, obniżającym poziom hormonów (testosteronu) czy niektóre antydepresanty mogą obniżyć potencję. Zjawisko to znika po zakończeniu kuracji, odstawieniu tabletek i regeneracji organizmu.

Inne zagrożenia dla potencji

Wiele chorób przewlekłych (choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane), chorób zaburzających gospodarkę hormonalną, skutkujących uszkodzeniami rdzenia kręgowego i nerwów również powoduje obniżenie popędu płciowego.

Przyczyny problemów z erekcją o podłożu psychicznym

Zawsze są dosyć skomplikowane, ale można wyróżnić kilka grup czynników o naturze psychologicznej, odpowiadających za problemy z potencją. Są nimi:

Lęki

Lęki i zahamowania pojawiają się zazwyczaj w wyniku presji. Mężczyzna chcąc sprawdzić się jako kochanek, stanąć na wysokości zadania i udowodnić swoją męskość często poddawany jest takiej presji hormonów wydzielających się pod wpływem stresu (lęku), że nie jest w ogóle traci ochotę na seks. Im częściej dochodzi do takich sytuacji, tym bardziej pogłębiają się problemy. To typowy samonapędzający się mechanizm, z którego wyjść można dzięki leczeniu farmakologicznemu, a często wystarczy jedynie psychoterapia.

Depresja i obniżenie nastroju

Gdy tracimy chęć do życia, często sobie tego nie uświadamiając, nie mamy również ochoty na seks. A szkoda, bo seks poprawia nastrój. Depresję można i trzeba leczyć, choć niestety niektóre antydepresanty również mogą wywołać problemy z potencją.

Niska samoocena

Wynikająca z nie takiej, jak byśmy sobie tego życzyli, anatomii. Dotyczy głównie mężczyzn bardzo wrażliwych na punkcie wyglądu i budowy członka. Wszelkie domniemane odchylenia od normy mogą skutkować obniżeniem potencji w wyniku negacji własnej atrakcyjności.

Problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji – jak sobie z nimi radzić?

Medycyna, psychiatria i psychologia dysponują wieloma metodami zwalczania problemów związanych z naszym życiem seksualnym. Nie należy od nich stronić, nie wstydźmy się lekarzy i domniemanych niedostatków naszej seksualności, takie problemy zdarzają się każdemu, a skoro można sobie z nimi poradzić, nie spychajmy ich na drugi plan, nie warto, bo to do niczego nie prowadzi.

Poradzimy sobie? Pewnie, że tak!

Naturalne sposoby na problemy z utrzymaniem erekcji

Chociaż najpoważniejsze problemy z erekcją zazwyczaj powodują choroby, to jednak najczęściej są one skutkiem zaniedbań dietetycznych i w stylu życia. Zła dieta i brak ruchu bezpośrednio przekładają się również na spadek jakości życia seksualnego, czy wręcz, w skrajnych przypadkach, przyczyniają się do swoistej impotencji.

Dlatego w pierwszej kolejności musisz o siebie zadbać. Nie będę tu powtarzał informacji, które publikowałem już w innych postach. Zachęcam cię do lektury artykułu Dieta na potencję.

Jeśli chodzi o kwestie związane z psychiką przeczytaj Problemy z erekcją psychogenne – co je powoduje i jak się ich pozbyć.

A jeśli potrzebujesz szybkiej i łatwo dostępnej pomocy to i ona istnieje. Wypróbuj >>> Eron Plus (na szybką poprawę potencji) lub >>> Testolan (na poprawę poziomu testosteronu).

Pomoc specjalistyczna

Nie zawsze jednak naturalne sposoby pomogą. Dlatego nie zaniedbuj leczenia. Oto co powinieneś zrobić w razie wystąpienia problemów:

  • Zbadaj swoje zdrowie i sprawdź, czy nie cierpisz na jakieś choroby. Zacznij leczenie.
  • Jeśli podejrzewasz, że problemy z utrzymaniem erekcji powodują przyjmowane przez ciebie leki – porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem i wspólnie znajdźcie rozwiązanie.
  • Jeżeli problemy związane są z psychiką – rozpocznij psychoterapię.
  • W razie potrzeby udaj się też do seksuologa.

Znajdź koniecznie pomoc, bo życie bez udanego seksu jest szare.

 

 

Dodaj komentarz