Optymalna długość penisa

Czy penis może mieć długość optymalną? Są tacy, którzy twierdzą, że tak. Rozmiar penisa idealnie dopasowany do rozmiaru pochwy (i odwrotnie) gwarantuje parze kochanków udane pożycie seksualne. Wszystkie inne kwestie należałoby w związku z tym pominąć. Moim skromnym zdaniem to z gruntu niewłaściwe podejście nie mające nic wspólnego z prawdziwym życiem, a tym bardziej nie mogące warunkować tego, że czyjś związek (również w kontekście seksualnym) jest udany lub nie.
Nasze “rozmiary” to jedno. Do tego dochodzą jeszcze łączące nas uczucia, zainteresowania, czy współzależności. Rozmiar tak naprawdę nie decyduje o niczym tym bardziej, że dla udanego życia seksualnego sama intensywność doznań w czasie stosunku, intensywność bodźców generowanych poprzez ruchy frykcyjne ma najczęściej znikome znaczenie. Co ciekawe parametr ten można poprawić, a sprawność seksualną i odczuwanie przyjemności z seksu warunkuje nasza ogólna sprawność i… pewne umiejętności. Jakie? O tym za moment.

Dlaczego długość penisa jest ważna?

Jest ważna, bo my nadajemy jej znaczenie. W rzeczywistości długość penisa nie świadczy ani o zdolności do osiągnięcia erekcji, ani o sile orgazmów męskich (ani damskich), ani dosłownie o niczym – chyba tylko o rozmiarze, który jak już wspomniałem jest sprawą drugorzędną.
Krótkie penisy mają swoje zalety, a długie penisy – wady. Do jednych z nich należy niemożność osiągnięcia stanu pełnej erekcji, który zależy między innymi od stopnia ukrwienia tego strategicznego narządu czyli ilości krwi wpompowanej weń przez organizm. Śmiem twierdzić, że w tym kontekście to krótki penis ma przewagę. Z drugiej strony jednak należałoby zastanowić się nad tym, co rozumiemy pod pojęciem “krótkości” bądź “długości”.
Czy długi penis to taki, który w całości wypełnia pochwę partnerki? Wszak o to powinno chodzić. Jeśli tak, to zdecydowana większość mężczyzn nie powinna mieć z tym problemu. Przyjęło się sądzić, że średnia długość penisa wynosi około 14 cm, ale jeśli średnia długość pochwy sięga zaledwie 7-8 cm oznacza to, że “statystyczny” penis i tak jest zbyt długi.

Grubość penisa

Wiele kobiet podkreśla znaczenie grubości męskiego członka twierdząc, że im grubszy tym lepszy. Kobieca pochwa jest jednak takim narządem, który zachowuje zdolność do ścisłego objęcia wszystkiego, co się w nim znajdzie. Nawet cienki penis jest obejmowany przez ścianki pochwy, a jedyne problemy pojawiają się wtedy, gdy dojdzie do ich rozciągnięcia bądź też “poluzowania”. Pracę pochwy nadzorują znajdujące się w niej mięśnie i to od nich zależy średnica czy też raczej “ścisłość” tego narządu. Silne mięśnie Kegla gwarantują dopasowanie rozmiarów partnerów w niemal każdej sytuacji bez wyjątku. Jeśli do tego dodamy umiejętność wyboru odpowiedniej pozycji, oraz odrobinę ciepłych uczuć pomiędzy kobietą a mężczyzną problem niedopasowania traci na znaczeniu. De facto nie może być o nim mowy. Gwarantuje je czysta fizjologia i sprawność organizmu.

Sprawność seksualna

Sprawność narządów płciowych można poprawić ćwiczeniami. Mężczyźni mogą popracować nad rozmiarem, a panie nie powinny zaniedbywać ćwiczeń własnych mięśni. Przy odrobinie współpracy i zaangażowania każde niedopasowanie można wyeliminować, a każdą niedoskonałość poprawić i to całkiem naturalnie.

JesExtender Powiększanie penisa

Reply