długość penisa

Optymalna długość penisa

Powiększanie i korygowanie narządów płciowych

Czy penis może mieć długość optymalną? Są tacy, którzy twierdzą, że tak. Rozmiar penisa idealnie dopasowany do rozmiaru pochwy (i odwrotnie) gwarantuje parze kochanków udane pożycie seksualne. Wszystkie inne kwestie należałoby w związku z tym pominąć. Moim skromnym zdaniem to z gruntu niewłaściwe podejście nie mające nic wspólnego z prawdziwym życiem, a tym bardziej nie mogące warunkować tego, że czyjś związek (również w kontekście seksualnym) jest udany lub nie.

Nasze “rozmiary” to jedno. Do tego dochodzą jeszcze łączące nas uczucia, zainteresowania, czy współzależności. Rozmiar tak naprawdę nie decyduje o niczym tym bardziej, że dla udanego życia seksualnego sama intensywność doznań w czasie stosunku, intensywność bodźców generowanych poprzez ruchy frykcyjne ma najczęściej znikome znaczenie. Co ciekawe parametr ten można poprawić, a sprawność seksualną i odczuwanie przyjemności z seksu warunkuje nasza ogólna sprawność i… pewne umiejętności. Jakie? O tym za moment.

Dlaczego długość penisa jest ważna?

Jest ważna, bo my nadajemy jej znaczenie. W rzeczywistości długość penisa nie świadczy ani o zdolności do osiągnięcia erekcji, ani o sile orgazmów męskich (ani damskich), ani dosłownie o niczym – chyba tylko o rozmiarze, który jak już wspomniałem jest sprawą drugorzędną.
Krótkie penisy mają swoje zalety, a długie penisy – wady. Do jednych z nich należy niemożność osiągnięcia stanu pełnej erekcji, który zależy między innymi od stopnia ukrwienia tego strategicznego narządu czyli ilości krwi wpompowanej weń przez organizm. Śmiem twierdzić, że w tym kontekście to krótki penis ma przewagę. Z drugiej strony jednak należałoby zastanowić się nad tym, co rozumiemy pod pojęciem “krótkości” bądź “długości”.
Czy długi penis to taki, który w całości wypełnia pochwę partnerki? Wszak o to powinno chodzić. Jeśli tak, to zdecydowana większość mężczyzn nie powinna mieć z tym problemu. Przyjęło się sądzić, że średnia długość penisa wynosi około 14 cm, ale jeśli średnia długość pochwy sięga zaledwie 7-8 cm oznacza to, że “statystyczny” penis i tak jest zbyt długi.

Grubość penisa

Wiele kobiet podkreśla znaczenie grubości męskiego członka twierdząc, że im grubszy tym lepszy. Kobieca pochwa jest jednak takim narządem, który zachowuje zdolność do ścisłego objęcia wszystkiego, co się w nim znajdzie. Nawet cienki penis jest obejmowany przez ścianki pochwy, a jedyne problemy pojawiają się wtedy, gdy dojdzie do ich rozciągnięcia bądź też “poluzowania”. Pracę pochwy nadzorują znajdujące się w niej mięśnie i to od nich zależy średnica czy też raczej “ścisłość” tego narządu. Silne mięśnie Kegla gwarantują dopasowanie rozmiarów partnerów w niemal każdej sytuacji bez wyjątku. Jeśli do tego dodamy umiejętność wyboru odpowiedniej pozycji, oraz odrobinę ciepłych uczuć pomiędzy kobietą a mężczyzną problem niedopasowania traci na znaczeniu. De facto nie może być o nim mowy. Gwarantuje je czysta fizjologia i sprawność organizmu.

Sprawność seksualna

Sprawność narządów płciowych można poprawić ćwiczeniami. Mężczyźni mogą popracować nad rozmiarem, a panie nie powinny zaniedbywać ćwiczeń własnych mięśni. Przy odrobinie współpracy i zaangażowania każde niedopasowanie można wyeliminować, a każdą niedoskonałość poprawić i to całkiem naturalnie.

 

Tak jak kobiety bywają niezadowolone z rozmiaru swoich piersi, czy też generalnie wymiarów ciała, tak mężczyźni często miewają kompleksy związane z rozmiarami penisa. Problem jest poważny i wcale nie należy go bagatelizować, bo skoro wpływa na psyche (co najmniej deprymująco) pogarsza też jakość życia. Dyskusje na temat sensowności powiększania penisa toczą się dosłownie wszędzie, a ilu autorów wypowiedzi tyle podejść do tego zagadnienia, choć często opinie sprowadzają się do kategorycznych stwierdzeń: powiększać / nie powiększać.

Zdania są spolaryzowane i to zarówno zdania mężczyzn (najbardziej zainteresowanych) jak i kobiet, które co do rozmiarów penisa mają stosunek ambiwalentny – przynajmniej takie opinie przeważają, bo być może kobiety, jak to często w życiu bywa, kryją się ze swoimi preferencjami.

Za powiększaniem

Za powiększaniem penisa przemawia choćby fakt, iż dzięki temu można poprawić nieco swoją fizyczność i pozbyć się w ten sposób kompleksów uprzykrzających życie niejednemu panu. Co więcej (to też pozytyw) powiększanie penisa wcale nie musi wymagać przeprowadzenia jakichś szczególnie niebezpiecznych i skomplikowanych zabiegów. Podobnie jak piersi penisa również można powiększyć całkiem naturalnie. Do dyspozycji panów są ekspandery, ćwiczenia (a jakże!) i różnego rodzaju tabletki powiększające nieco męskie organy płciowe. Stosowanie metod naturalnych jest bezpieczne, ale wymaga ogromnego samozaparcia, systematyczności i poważnego potraktowania zadania.

Zabiegi zwiększające długość penisa

Łatwiej zdecydować się na powiększanie zabiegowe, ale w tym przypadku poziom bezpieczeństwa drastycznie maleje. Wbrew zapewnieniom chirurgów estetyków żadna chirurgiczna ingerencja w tkanki nie jest w pełni bezpieczna, a ten kto gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo zabiegu zachowuje się przede wszystkim nieetycznie i nie fair w stosunku do pacjenta. Dopiero osoba świadoma istniejących zagrożeń może świadomie decydować o podjęciu wyzwania i przeprowadzeniu zabiegu. Mimo wszystko nawet za zabiegowym powiększaniem penisa przemawiają pewne pozytywne przesłanki, a główną z nich jest fakt, że uzyskane w ten sposób efekty są nieco bardziej spektakularne i nie wymagają od osoby decydującej się na powiększanie penisa aż takiego zaangażowania jak metody naturalne.

Dopasowanie penisa i waginy

Jeszcze jedno ważne za: niektórzy twierdzą, że dopasowanie narządów płciowych (ich rozmiarów) dwojga partnerów ma zasadnicze znaczenie w przeżywaniu doznań seksualnych. W przypadku niedopasowania prędzej czy później w związku pojawią się rysy i nawet najlepiej opanowana technika nie pomoże. To zaledwie część prawdy, ale tkwi w niej ziarno, które należy mieć na uwadze. Być może powiększenie penisa rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia intensywności erotycznych doznań.

Przeciwko powiększaniu

Zacznę od argumentu opozycyjnego do tego przytoczonego pod koniec wypowiedzi przemawiającej za powiększaniem penisa: są tacy, którzy twierdzą, że dopasowanie rozmiarów tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. W seksie liczy się technika i umiejętność “zgrania się” obojga partnerów nie tylko na poziomie fizis ale i psyche, zwłaszcza że zgranie fizyczne można w pewnym stopniu dopracować. Tak naprawdę ważna jest też więź łącząca kobietę z mężczyzną i to ona odgrywa największą rolę w kreowaniu ich wspólnego erotycznego świata.
Kolejne argumenty przeciwko powiększaniu są w zasadzie rozwinięciem tego pierwszego, bo po co powiększać penisa skoro i tak można czerpać rozkosz z seksu?
Tak czy inaczej ostateczną decyzję za lub przeciw powinien podjąć każdy mężczyzna, dla którego wielkość penisa jest problemem. Proponuję jedynie ewentualną konsultację ze stałą partnerką i rozpoczęcie powiększania od metod naturalnych – być może one wystarczą, a rezygnacja z zabiegu zaoszczędzi organizmowi (i penisowi) niepotrzebnego chirurgicznego stresu.

Skuteczne naturalne powiększanie penisa

Literatura na ten temat jest spora, odsyłam choćby do pierwszego z brzegu artykułu na temat skuteczności różnych metod wydłużania penisa , o tutaj . Opisane tam metody wydają się dość dobre i skuteczne.

Poza tym, moim zdaniem:

  • ekstendery są bardzo dobre,
  • mogą im dorównać ćwiczenia, ale to zajęcie dla wtajemniczonych, wytrwałych i bardzo ale to bardzo systematycznych,
  • tabletki <jak te , które recenzowałem Member XXL są jeszcze lepsze,
  • pompki nie powiększają.

Zamiast podsumowania diagram z wykazem pomiarów długości penisa przeprowadzonych na przestrzeni kilku la. Więcej informacji o samych badaniach znajdziecie na stronie źródłowej tj. w Wikipedii klik.

średnia długość penisa

Dodaj komentarz