L-arginina

L-arginina – cena, działanie, skutki uboczne

Tabletki na potencję

L-arginina jest bardzo chętnie stosowana przez sportowców, szczególnie tych, którym zależy na budowie masy mięśniowej. To obok kreatyny jeden z najlepszych suplementów na masę. Ale nie tylko – l-arginina jest niezbędna do uzyskania i utrzymania erekcji. Pozwolę sobie na zaprezentowanie męskiego punktu widzenia na tę substancję, którą uważam za bardzo przydatną i to nie tylko ze względu na męską seksualność, ale i wygląd i zdrowie jako takie.

Działanie L-argininy

Zasada działania jest dość skomplikowana, opisywanie jej nie ma sensu, bo trzeba by być chemikiem lub biochemikiem by się w tym połapać. W dużym skrócie L-arginina to substancja biorąca udział w procesie tworzenia tlenku azotu (NO).

Po co komu tlenek azotu? Ano dla budowy, rozwoju, regeneracji, czy zachowania mięśni. Mięśnie wpływają na jakość życia. Jeśli są silne i sprawne to i my tacy jesteśmy. Im lepszej jakości jest nasza masa mięśniowa tym lepiej trzymamy się na starość, ba! tym wolniej się starzejemy. Ilość i jakość mięśni warunkuje i wydolność organizmu i jego sprawność seksualną. Oczywiście budowanie masy np. sterydami tak nie działa, ale masa zdobywana naturalnie przy niewielkim wsparciu suplementacji – jak najbardziej.

W naszym organizmie na drodze szeregu reakcji enzymatycznych dochodzi do przekształcenia L-argininy  w cytrulinę i tlenek azotu, w efekcie czego dochodzi do (uwaga, to ważne!) rozszerzenia naczyń krwionośnych. A to przekłada się na lepszą erekcję.

L-arginina a masa mięśniowa

Jak wynika z powyższego, działanie L-argininy  to przede wszystkim zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej. Tę właściwość wykorzystuje się do zwiększenia efektywności treningu (każdego, który buduje mięśnie, nawet pompki to robią!). A to dlatego, że dzięki L-argininie i lepszemu ukrwieniu możliwy jest sprawniejszy dopływ tlenu oraz cennych substancji odżywczych. W ten sposób mięśnie są znacznie lepiej odżywione, ukrwione oraz dotlenione.

Obecność L-argininy w organizmie może też zapobiegać przedwczesnemu zmęczeniu mięśni, poprzez usuwanie niekorzystnych substancji (mocznik, kwas mlekowy), które powstają podczas pracy mięśni.

L-arginina a sprawność seksualna

Korzystne działanie L-argininy na mięśnie to jedno. Drugim jest jej korzystny wpływ na sprawność seksualną. Tu nie muszę chyba długo tłumaczyć. Bo z powyższego wynika i to, że stosując L-argininę poprawiamy sprawność seksualną pośrednio (poprzez lepszą sprawność ogólną i większą wydolność) i bezpośrednio poprzez doraźną poprawę ukrwienia narządów płciowych. Suplementy, czy to dla sportowców czy to dla mężczyzn chcących poprawić sprawność seksualną, zawierające L-argininę  redukują problemy z erekcją, bo zwiększają napływ krwi do ciał jamistych prącia. Nawiasem mówiąc środki na potencję dla mężczyzn zazwyczaj zawierają mniejszą lub większą ilość l-argininy.

Bodaj najlepszą dawkę L-argininy zawiera Eron Plus i jeśli chcesz wykorzystać l-argininę konkretnie w celu poprawy funkcji seksualnych ten suplement będzie najlepszy, bo jest na to ukierunkowany. Działanie l-argininy uzupełniają inne składniki, a to bardzo ważne. >>> Tu dowiesz się więcej o Eron Plus.

Czy l-arginina ma skutki uboczne?

O ile jest stosowana z umiarem – l-arginina jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Nie należy po prostu przekraczać dawek zalecanych przez producentów i raz na jakiś czas zrobić przerwę w suplementacji, co w zasadzie dotyczy wszystkich suplementów.

W nadmiarze i przy nazbyt długotrwałej suplementacji l-arginina może doprowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, obniżenia wydajności serca, czy problemów trawiennych. To skutek obecności nadmiernych ilości tlenku azotu w organizmie.

Jaka jest cena l-argininy?

Cena zależy od suplementu, który wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na suplementację samą l-argininą zapłacisz około 30 zł za opakowanie.

Musisz jednak wiedzieć, że sama l-arginina działa wolno i nie zawsze wystarcza dla poprawy sprawności seksualnej. Dlatego, jeśli chcesz suplementować się l-argininą w celu poprawy potencji czy siły erekcji, lepiej zrobisz wybierając suplement stworzony specjalnie w tym celu, a w takich przypadkach zapłacisz od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych za opakowanie >> sprawdź ceny.

Dodaj komentarz