zioła pobudzające popęd seksualny

Maca – korzeń mocy i witalności, sojusznik mężczyzn i kobiet

Tabletki na potencję

Maca jest rośliną rosnącą w Peru. Odkryto ją wraz z wyprawami konkwistadorskimi. Uprawiana jest tam już od ponad 3 tys. lat i prawdopodobnie od tego czasu stosowana.

Brak Ci energii? Coś z Tobą nie tak? Potencja spada? Libido diabli wzięli? Masz bolesne miesiaczki i / lub szalejące hormony? W takim razie zaopatrz się w macę. Maca to coś co po prostu musisz mieć!

Przypomina nieco rzodkiewkę (ciekawe prawda?), a zapach ma podobny do toffi (jeszcze ciekawsze :-)), ale używa się jej nie dla rzodkiewkowego wyglądu, ani tym bardziej cukierkowego zapachu.

Jak działa maca?

Surowcem zielarskim (suplementy etc.) jest korzeń tej rośliny. Uważa się, że:

  • jest przydatny w leczeniu niedokrwistości,
  • witalizuje i należy stosować go w stanach przewlekłego zmęczenia,
  • zwiększa energię, wytrzymałość i siłę,
  • poprawia wyniki sportowe i … intelektualne (pamięć, koncentracja),
  • reguluje gospodarkę hormonalną u kobiet i mężczyzn,
  • u kobiet poleca się go na bolesne menstruacje czy dolegliwości związane z menopauzą,
  • maca ma leczyć depresję,
  • zapobiegać osteoporozie,
  • budzić pożądanie i eliminować zaburzenia erekcji,
  • wzmacniać znacząco system odpornościowy.

Wszystko to dzięki bardzo bogatemu składowi. W korzeniu znajduje się mnóstwo substancji bioaktywnych, potencjalnych środków leczniczych i kondycjonujących. Nic dziwnego, że świat na punkcie macy w jakimś stopniu oszalał.

Korzeń maca w świetle badań

Jak zwykle są niejednoznaczne, ale dobra wiadomość brzmi:

Maca jest prawdopodobnie efektywnym wspomagaczem potencji, erekcji, libido, czyli prawdopodobnie poprawia sprawność seksualną

Tak wynika z badań. To pozostałe domniemane działania nie znalazły jednoznacznego potwierdzenia i naukowcy wciąż spierają się o zastosowania takie, jak te ogólnozdrowotne (i szczególnozdrowotne) wymienione powyżej.

Maca w tabletkach, proszku?

To nie ma znaczenia. Dostępne na rynku preparaty są raczej dobrej jakości, a przede wszystkim sama maca jest bardzo tania. Może zdarzyć się i tak, że znajdziesz ten korzeń (jako korzeń) w jakichś sklepach.

Proszek jest łatwiejszy nieco w przyjmowaniu (tak myślę), za to tabletki są dużo łatwiejsze w dawkowaniu.

Korzeń Maca – dawkowanie

Tu posłużę się może wyświechtaną formułką – dawkuj macę tak, jak zaleca producent wybranego przez ciebie suplementu. O ile nie masz fachowej wiedzy  o ziołach, suplementach i ich działaniu powstrzymaj się od eksperymentów i zastosuj się do zaleceń producentów. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Cena macy

Maca to bardzo tani suplement. Możesz kupić go już za kilkanaście złotych za opakowanie czy to tabletek czy sproszkowanego zioła. Polecam sprawdzenie aktualnych ofert na >>> korzeń macy CENEO – będzie najszybciej i najłatwiej.

 

Dodaj komentarz