Kobiecy orgazm pod lupą – objawy, statystyki
Temat kobiecej seksualności dla wielu mężczyzn jest bardzo niejasny – nic dziwnego, kobieta może być zaspokojona fizycznie na wiele różnych sposobów i pod tym względem fizyczność i seksualność kobiet jest znacznie bardziej złożona od seksualności mężczyzn.
W artykule tym chcę wam więc drodzy panowie przedstawić najważniejsze informacje, które pozwolą zrozumieć tajemnicę kobiecego orgazmu, przybliżyć różnice między męskim i żeńskim szczytowaniem, a na samym końcu podać kilka przydatnych rad, jak doprowadzić kobietę do granic rozkoszy.
Zacznijmy od początku
Zacznijmy więc od samego początku. Kobiety mają możliwość osiągnięcia dwóch różnych rodzajów orgazmów. Z powodu ich anatomii szczytowanie może mieć miejsce na trzy różne sposoby.Szczytem umiejętności jest doprowadzenie do tego, aby w czasie jednego stosunku seksualnego zapewnić partnerce wielokrotny orgazm.
Pierwszy rodzaj kobiecej ekstazy to orgazm łechtaczkowy, który jest powiązany tylko i wyłącznie z zewnętrzną częścią łechtaczki, następny to orgazm pochwowy, mający miejsce poprzez odpowiednią stymulację wnętrza waginy. Niektórzy wymieniają też trzeci rodzaj, najtrudniejszy do osiągnięcia, składają się na niego dwa wcześniej wymienione orgazmy.
Różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami
Obie płci różnią się znacznie, jeśli chodzi o sposoby stymulacji narządów płciowych niezbędne do osiągnięcia podniecenia, a co za tym idzie – orgazmów. Większość mężczyzn dojść może do pełnej erekcji dzięki narządowi wzroku (wystarczy widok nagiej partnerki), czy też poprzez obrazy tworzone we własnej wyobraźni. Do szczytowania wystarczy niewiele – u sprawnego mężczyzny, który nie będzie starał się wydłużyć stosunku wytrysk może nastąpić nawet po wykonaniu kilku ruchów frykcyjnych.
Kobiety natomiast bardzo często wymagają o wiele bardziej złożonych i rozbudowanych procesów Większość z nas potrzebuje jednocześnie bezpośredniego kontaktu fizycznego w połączeniu z bodźcami psychogennymi i tylko w taki sposób osiąga stan podniecenia i szczytowania.