Kobiecy orgazm pod lupą – objawy, statystyki

Lepszy seks

Temat kobiecej seksualności dla wielu mężczyzn jest bardzo niejasny – nic dziwnego, kobieta może być zaspokojona fizycznie na wiele różnych sposobów i pod tym względem fizyczność i seksualność kobiet jest znacznie bardziej złożona od seksualności mężczyzn.

W artykule tym chcę wam więc drodzy panowie przedstawić najważniejsze informacje, które pozwolą zrozumieć tajemnicę kobiecego orgazmu, przybliżyć różnice między męskim i żeńskim szczytowaniem, a na samym końcu podać kilka przydatnych rad, jak doprowadzić kobietę do granic rozkoszy.

Zacznijmy od początku

Zacznijmy więc od samego początku. Kobiety mają możliwość osiągnięcia dwóch różnych rodzajów orgazmów. Z powodu ich anatomii szczytowanie może mieć miejsce na trzy różne sposoby.Szczytem umiejętności jest doprowadzenie do tego, aby w czasie jednego stosunku seksualnego zapewnić partnerce wielokrotny orgazm. 

Pierwszy rodzaj kobiecej ekstazy to orgazm łechtaczkowy, który jest powiązany tylko i wyłącznie z zewnętrzną częścią łechtaczki, następny to orgazm pochwowy, mający miejsce poprzez odpowiednią stymulację wnętrza waginy. Niektórzy wymieniają też trzeci rodzaj, najtrudniejszy do osiągnięcia, składają się na niego dwa wcześniej wymienione orgazmy.

Do orgazmów doprowadzamy poprzez różne sposoby fizycznej stymulacji – seks oralny, pełny kontakt fizyczny, a nawet w sytuacji bardzo bardzo mocnego podniecenia – wtedy wystarczy nawet lekki dotyk!

Różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami

Obie płci różnią się znacznie, jeśli chodzi o sposoby stymulacji narządów płciowych niezbędne do osiągnięcia podniecenia, a co za tym idzie – orgazmów. Większość mężczyzn dojść może do pełnej erekcji  dzięki narządowi wzroku (wystarczy widok nagiej partnerki), czy też poprzez obrazy tworzone we własnej wyobraźni. Do szczytowania wystarczy niewiele – u sprawnego mężczyzny, który nie będzie starał się wydłużyć stosunku wytrysk może nastąpić nawet po wykonaniu kilku ruchów frykcyjnych.

Kobiety natomiast bardzo często wymagają o wiele bardziej złożonych i rozbudowanych procesów Większość z nas potrzebuje  jednocześnie bezpośredniego kontaktu fizycznego w połączeniu z bodźcami psychogennymi i tylko w taki sposób osiąga stan podniecenia i szczytowania.

Ogromnie ważne jest zadbanie także o pobudzenie wyobraźni i psychiki partnerki, gdyż właśnie ten czynnik ogromnie determinuje pożądanie. I mówię to całkiem serio.
W czasie zbliżenia kobieta musi czuć się komfortowo. W momencie kiedy partnerka jest zła, zirytowana, zestresowana, czy też odczuwa szereg negatywnych emocji, osiągnięcie przez nią orgazmu graniczy z cudem, a co więcej może nie odczuwać żadnej przyjemności.

Dodaj komentarz