Hiszpańska mucha

Hiszpańska mucha – doskonały afrodyzjak czy wielka ściema?

Afrodyzjaki

Hiszpańska mucha wcale nie jest muchą, to chrząszcz o wdzięcznie brzmiącej nazwie pryszczel lekarski nazywany też majką lekarską lub kantarydą.

Zainteresowanie hiszpańską muchą i dostępne informacje

Do informacji na temat etymologii nazwy pod jaką znamy tego chrząszcza nie dotarłam, ale jeśli mi się to uda niezwłocznie podzielę się z wami. Hiszpańską muchą, afrodyzjakiem a nie chrząszczem, zainteresowałam się przy okazji zbierania informacji na temat kakao. Podobno afrodyzjaki sprzedawane pod nazwą hiszpańskiej muchy zawierają wyciąg z niego, ale to też bardzo trudno ustalić, bowiem niewielu producentów podaje, tak na serio, skład sprzedawanych przez siebie preparatów. Inna sprawa, że od pewnego czasu hiszpańska mucha na pewno nie powinna być sprzedawana ot tak sobie, w afrodyzjakach, bo dostęp do niej jest limitowany. Ze względu na potencjalne szkodliwe właściwości kantarydyny.

Hiszpańska mucha bez hiszpańskiej muchy

Przy okazji poszukiwań dowiedziałam się też, że w tej chwili wszystkie hiszpańskie muchy wcale hiszpańskiej muchy nie zawierają. Mają za to witaminy, aminokwasy i im podobne, bardzo często spotykane w suplementach, dodatki. Dowiedziałam się też, że jako afrodyzjaki preparaty te bywają bardzo zawodne. Być może właśnie dlatego, że nie ma w nich ani śladu kantarydyny pozyskiwanej z chrząszcza. To właśnie kantarydyna ma mieć działanie pobudzające nasze funkcje seksualne. Wszystko inne należy potraktować, albo jako zbędne dodatki albo jako dodatki uszlachetniające, bądź wzmacniające działanie kantarydyny.  Dlatego nazwą hiszpańska mucha w żadnym wypadku sugerować się nie można. To najczęściej zabieg marketingowy mający na celu zwabienie klienta nieświadomego tego, że hiszpańskiej muchy już dziś w żadnym afrodyzjaku kupić nie można.

Co to takiego ta kantarydyna?

Siłą rzeczy bazuję na polsko- i anglojęzycznej wikipedii, bowiem gdzie indziej trudno szukać informacji na ten temat, a baz publikacji medycznych przekopywać mi się nie chciało. Podstawowe informacje powinny jednak wystarczyć.

Pochodzenie i wykorzystanie kantarydyny

 • Kantarydyna jest wydzielana przez wspomnianego wyżej chrząszcza w sytuacjach zagrożenia. Czasem działa wabiąco na inne owady.
 • Znano ją i wykorzystywano od wielu wielu lat głównie, co oczywista, w medycynie ludowej. Jej właściwości afrodyzjakalne doceniali już starożytni.

Wpływ kantarydyny na organizm

Kantarydyna nie oddziałuje, w żaden sposób na psychikę, ale pobudza zakończenia nerwowe w obrębie układu moczowo-płciowego, podrażnia też błony śluzowe, stąd też efekt pobudzenia seksualnego, ale efekt ten można zaobserwować jedynie w sprzyjających warunkach: jeśli ktoś nie ma w ogóle ochoty na seks i bierze się to z jakichś uwarunkowań psychicznych bądź poważnych zaburzeń fizjologicznych nie można spodziewać się po tej osobie podniecenia, innymi słowy hiszpańska mucha nie odniesie żadnego efektu.

Hiszpanska mucha oraz skutki uboczne stosowania kantarydyny

W związku z efektem podrażniającym stosowanie hiszpańskiej muchy a właściwie kantarydyny może w niektórych przypadkach skończyć się zapaleniem dróg moczowych czy nawet problemami ze strony układu pokarmowego, no ale dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy naprawdę z nią przesadzimy lub gdy organizm zareaguje na kantarydynę zbyt przesadnie (alergia bądź jakaś nadspodziewanie intensywna reakcja układu odpornościowego).

Zagrożenie dla życia

W naprawdę dużych dawkach tj. w ilości od 10 do 30 mg kantarydyna jest dla człowieka śmiertelna. Nie jest więc przesadą stwierdzenie, że hiszpańska mucha to w pewnym sensie trucizna. Pamiętać należy jednak, że w kroplach pożądania tj. w sprzedawanych w naszych sklepach preparatach kantarydyna występuje w mikroskopijnych (powiedziałabym homeopatycznych) ilościach, jeśli więc chcecie wypróbować jej działanie nie musicie się obawiać o ile oczywiście nie przesadzicie.

Kantarydyna w medycynie

Kantarydyna bywa stosowana w medycynie do usuwania tatuaży i brodawek, jak widać środek jest dość silnie działający, ale podkreślam raz jeszcze: typowe krople sprzedawane pod nazwą hiszpańskiej muchy zawierają ją w symbolicznych ilościach.

Czy hiszpanska mucha działa jak afrodyzjak czy nie?

męska dieta, naturalne afrodyzjakiTo podstawowe pytanie. Badacze tzn. tzw. naukowcy (przepraszam, ale mam coraz gorsze zdanie o większości tych naukowców którzy pracują nad komercyjnymi tematami) nie potwierdzają ani nie zaprzeczają, choć oczywiście bliżsi są stwierdzenia, że nie działa, a odnosi jedynie efekt psychologiczny.

Ze statystyk wynika z kolei, że na hiszpańską muchę reaguje jednak spory odsetek kobiet i mężczyzn, choć częściej reagują kobiety. Jak wynika z wypowiedzi na forach hiszpańska mucha wykazuje działanie bardzo niejednoznaczne, część osób potwierdza, że odniosła jakiś efekt, część twierdzi, że po zażyciu zalecanej dawki kropel nic się nie działo. Wygląda na to, że trzeba przekonać się samemu. Jedno jest pewne: hiszpańska mucha nie jest ani jakąś pigułką gwałtu, ani ogniem, który rozpala zmysły do czerwoności wtedy, gdy są one totalnie wychłodzone, aby zadziałała musimy już mieć ochotę na seks a przynajmniej nie odrzucać takiej możliwości.

Aktualizacja 12-02-2019: W rzeczywistości w tej chwili chyba trudno gdziekolwiek znaleźć coś z kantarydyną. Hiszpańska mucha, a właściwie pozyskiwana z niej kantarydyna trafiła na czarną listę i zdaje się nie jest dostępna w sprzedaży.

Poza tym jest przecież w gruncie rzeczy niebezpieczna, więc może lepiej nie ryzykować. Są inne środki pomagające uzyskać / wzmocnić podniecenie.

Afrodyzjaki lepsze niż hiszpanska mucha

hiszpańska mucha ilustracja z książki natural historyHiszpańska mucha jest znana jako afrodyzjak, skoro tak – ma wywoływać podniecenie seksualne i gotowość do stosunku. Tyle, że mamy z nią dwa problemy: po pierwsze jest niebezpieczna, po drugie jest właściwie niedostępna.

Z rozmów, które przeprowadziłam z paroma osobami wynika, że szukając hiszpańskiej muchy, szukamy przede wszystkim czegoś, co pozwoli możliwie szybko wywołać podniecenie, bądź to u nas samych, bądź to u partnera.

Czy jest coś takiego oprócz viagry, która i tak jest przeznaczona i działa jedynie na mężczyzn?

Oczywiście, że tak.  Poza wszystkimi najpopularniejszymi naturalnymi afrodyzjakami takimi, jak przyprawy czy niektóre produkty spożywcze (ostrygi, czekolada, etc.) jest też sporo ziół mających afrodyzjakalne działanie. A ekstrakty z tych ziół znajdziesz w tabletkach na libido czy potencję.

Moim zdaniem są to środki nawet dużo lepsze, Paweł też się ze mną zgadza – lepsze, bo nie działają jednorazowo i nie szkodzą. W dłuższej perspektywie bardzo korzystnie wpływają na organizm i choćby dlatego warto z nich właśnie korzystać.

Panowie – jeśli chcecie być niezawodni w łóżku i szybko osiągać stan podniecenia i pełnej gotowości seksualnej używajcie Eron Plus, który jest rewelacyjnym stymulatorem potencji i de facto też afrodyzjakiem. >>> Tu możecie Eron Plus kupić

Drogie Panie – dla was też jest coś lepszego niż hiszpańska mucha, która szkodzi i flibanseryna, która nie działa, bo jest tylko de facto antydepresantem. Tym czymś jest Femin Plus, który likwiduje wszystkie problemy z libido i sprawia, że naprawdę łatwo uzyskać podniecenie i intensywnie przeżywać seks. >>> Tu możecie kupić Femin Plus.

Zdjęcie: commons.wikimedia.org

8 comments

 • Nie wierzyłam w działanie tego suplementu jednak przekonałam się do tego, że jednak dzialanie jest !
  U mnie działa – poprawę zauważyłam po kilku dniach. Spadek libido związany był z antykoncepcją – udało się to całkowicie odwrócić.
  Dodam, że kupiliśmy sobie z facetem sex elixir. Pod wpływem wielu pozytywnych opinii na forach.

 • no tak z typową hiszpańską muchą to się chyba możemy pożegnać, ale wciąż są produkowane calkiem fajne i niedrogie afrodyzjaki, które działają na podobnej zasadzie, tzn. może nie na wszystkich bo to indywidualna reakcja, ale za te kilkadziesiąt złotych wypróbować warto, bo a nuż okażą się strzałem w dziesiątkę, mam konkretnie na myśli takie kropelki jak te https://bit.ly/2D5sFzT i podobne, tylko trzeba kupować w dobrych sklepach

 • powiem to zależy, ostatnio coraz więcej jakiegoś nie wiadomo czego pojawia się w sklepach i prawdziwą hiszpańską muchę chyba niemożliwe jest dostać, ja w każdym razie szukałem i nic, ale można posiłkować się czymś innym, polecam raczej coś do stosowania zewnętrznego, teraz dobre robią te rzeczy. Posmarować się i po kilku minutach np tym podniecenie u kobiety gwarantowane i wiem co mówię, bo znam to z doświadczenia, tylko trzeba współpracować 🙂

 • Te wszystkie nowoczesne tzw hiszpańskie muchy to jakieś mixy wielu składników i trudno się po nich dużo spodziewać zwłaszcza że dawkowane w kropelkach jak homeopatia moim zdaniem, lepiej wziąć taki Zytax
  I żadne afrodyzjaki nie są potrzebne człowiek zawsze stanie na wysokości zadania

 • Nie wiem od kiedy ale na pewno kantarydyna przestała być składnikiem Hiszpańskiej muchy.Została uznana za toksyczną i zakazano jej używania.A więc obecna Hiszpańska mucha jest bez Hiszpańskiej muchy.Zmieniono nawet nazwę specyfiku,teraz jest to najczęściej ,,sex elixir” na siłę podciągany pod Hiszpańską muchę.Obecna skuteczność preparatu jest zerowa,ewentualne przypadki zadziałania mają formę placebo.

 • nie należy tego mylić z hiszpańską muchą z allegro za 16zł. to tylko tanie perfumy o bardzo słabym zapachu, które mają niby wpływać na płeć przeciwną… Prawdziwe feromony kosztują 200-300 zł 😉

 • Bardzo dobry i rzeczowy artykuł, do tej pory nie wiedziałem, że kantarydyne można przedawkować, ani tego w jaki sposób działa na organizm człowieka. Wydaje mi się, że pomimo tego iż wielu ludzi nie odczuwa jej działania to z pewnością hiszpańska mucha ma jakiś pozytywny wpływ na reakcje seksualne człowieka – przecież stosują ją ludzie na całym świecie.

Dodaj komentarz