Hiszpańska mucha – doskonały afrodyzjak czy wielka ściema?

Hiszpańska mucha wcale nie jest muchą, to chrząszcz o wdzięcznie brzmiącej nazwie pryszczel lekarski nazywany też majką lekarską lub kantarydą.

Zainteresowanie hiszpańską muchą i dostępne informacje

Do informacji na temat etymologii nazwy pod jaką znamy tego chrząszcza nie dotarłam, ale jeśli mi się to uda niezwłocznie podzielę się z wami. Hiszpańską muchą, afrodyzjakiem a nie chrząszczem, zainteresowałam się przy okazji zbierania informacji na temat kakao. Podobno afrodyzjaki sprzedawane pod nazwą hiszpańskiej muchy zawierają wyciąg z niego, ale to też bardzo trudno ustalić, bowiem niewielu producentów podaje, tak na serio, skład sprzedawanych przez siebie preparatów.

Hiszpańska mucha bez hiszpańskiej muchy

Przy okazji poszukiwań dowiedziałam się też, że niektóre tzw. hiszpańskie muchy wcale hiszpańskiej muchy nie zawierają. Mają za to witaminy, aminokwasy i im podobne, bardzo często spotykane w suplementach, dodatki. Dowiedziałam się też, że jako afrodyzjak preparaty te bywają bardzo zawodne. Być może właśnie dlatego, że nie ma w nich ani śladu kantarydyny pozyskiwanej z chrząszcza. To właśnie kantarydyna ma mieć działanie pobudzające nasze funkcje seksualne. Wszystko inne należy potraktować, albo jako zbędne dodatki albo jako dodatki uszlachetniające, bądź wzmacniające działanie kantarydyny.

Co to takiego ta kantarydyna?

Siłą rzeczy bazuję na polsko- i anglojęzycznej wikipedii, bowiem gdzie indziej trudno szukać informacji na ten temat, a baz publikacji medycznych przekopywać mi się nie chciało. Podstawowe informacje powinny jednak wystarczyć.

Pochodzenie i wykorzystanie kantarydyny

  • Kantarydyna jest wydzielana przez wspomnianego wyżej chrząszcza w sytuacjach zagrożenia. Czasem działa wabiąco na inne owady.
  • Znano ją i wykorzystywano od wielu wielu lat głównie, co oczywista, w medycynie ludowej. Jej właściwości afrodyzjakalne doceniali już starożytni.

Wpływ kantarydyny na organizm

Kantarydyna nie oddziałuje, w żaden sposób na psychikę, ale pobudza zakończenia nerwowe w obrębie układu moczowo-płciowego, podrażnia też błony śluzowe, stąd też efekt pobudzenia seksualnego, ale efekt ten można zaobserwować jedynie w sprzyjających warunkach: jeśli ktoś nie ma w ogóle ochoty na seks i bierze się to z jakichś uwarunkowań psychicznych bądź poważnych zaburzeń fizjologicznych nie można spodziewać się po tej osobie podniecenia, innymi słowy hiszpańska mucha nie odniesie żadnego efektu.

Skutki uboczne stosowania kantarydyny

W związku z efektem podrażniającym stosowanie hiszpańskiej muchy a właściwie kantarydyny może w niektórych przypadkach skończyć się zapaleniem dróg moczowych czy nawet problemami ze strony układu pokarmowego, no ale dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy naprawdę z nią przesadzimy lub gdy organizm zareaguje na kantarydynę zbyt przesadnie (alergia bądź jakaś nadspodziewanie intensywna reakcja układu odpornościowego).

Zagrożenie dla życia

W naprawdę dużych dawkach tj. w ilości od 10 do 30 mg kantarydyna jest dla człowieka śmiertelna. Nie jest więc przesadą stwierdzenie, że hiszpańska mucha to w pewnym sensie trucizna. Pamiętać należy jednak, że w kroplach pożądania tj. w sprzedawanych w naszych sklepach preparatach kantarydyna występuje w mikroskopijnych (powiedziałabym homeopatycznych) ilościach, jeśli więc chcecie wypróbować jej działanie nie musicie się obawiać o ile oczywiście nie przesadzicie.

Kantarydyna w medycynie

Kantarydyna bywa stosowana w medycynie do usuwania tatuaży i brodawek, jak widać środek jest dość silnie działający, ale podkreślam raz jeszcze: typowe krople sprzedawane pod nazwą hiszpańskiej muchy zawierają ją w symbolicznych ilościach.

Czy hiszpańska mucha działa jak afrodyzjak czy nie?

To podstawowe pytanie. Badacze tzn. tzw. naukowcy (przepraszam, ale mam coraz gorsze zdanie o większości tych naukowców którzy pracują nad komercyjnymi tematami) nie potwierdzają ani nie zaprzeczają, choć oczywiście bliżsi są stwierdzenia, że nie działa, a odnosi jedynie efekt psychologiczny.

Ze statystyk wynika z kolei, że na hiszpańską muchę reaguje jednak spory odsetek kobiet i mężczyzn, choć częściej reagują kobiety. Jak wynika z wypowiedzi na forach hiszpańska mucha wykazuje działanie bardzo niejednoznaczne, część osób potwierdza, że odniosła jakiś efekt, część twierdzi, że po zażyciu zalecanej dawki kropel nic się nie działo. Wygląda na to, że trzeba przekonać się samemu. Jedno jest pewne: hiszpańska mucha nie jest ani jakąś pigułką gwałtu, ani ogniem, który rozpala zmysły do czerwoności wtedy, gdy są one totalnie wychłodzone, aby zadziałała musimy już mieć ochotę na seks a przynajmniej nie odrzucać takiej możliwości.

Aktualizacja 12-02-2019: W rzeczywistości w tej chwili chyba trudno gdziekolwiek znaleźć coś z kantarydyną. Hiszpańska mucha, a właściwie pozyskiwana z niej kantarydyna trafiła na czarną listę i zdaje się nie jest dostępna w sprzedaży.

Poza tym jest przecież w gruncie rzeczy niebezpieczna, więc może lepiej nie ryzykować. Są inne środki pomagające uzyskać / wzmocnić podniecenie.

Afrodyzjaki lepsze niż hiszpańska mucha

Hiszpańska mucha jest znana jako afrodyzjak, skoro tak – ma wywoływać podniecenie seksualne i gotowość do stosunku. Tyle, że mamy z nią dwa problemy: po pierwsze jest niebezpieczna, po drugie jest właściwie niedostępna.

Z rozmów, które przeprowadziłam z paroma osobami wynika, że szukając hiszpańskiej muchy, szukamy przede wszystkim czegoś, co pozwoli możliwie szybko wywołać podniecenie, bądź to u nas samych, bądź to u partnera.

Czy jest coś takiego oprócz viagry, która i tak jest przeznaczona i działa jedynie na mężczyzn?

Oczywiście, że tak. 

Panowie – jeśli chcecie być niezawodni w łóżku i szybko osiągać stan podniecenia i pełnej gotowości seksualnej używajcie Eron Plus, który jest rewelacyjnym stymulatorem potencji i de facto też afrodyzjakiem. >>> Tu możecie Eron Plus kupić

Drogie Panie – dla was też jest coś lepszego niż hiszpańska mucha, która szkodzi i flibanseryna, która nie działa, bo jest tylko de facto antydepresantem. Tym czymś jest Femin Plus, który likwiduje wszystkie problemy z libido i sprawia, że naprawdę łatwo uzyskać podniecenie i intensywnie przeżywać seks. >>> Tu możecie kupić Femin Plus.

Zdjęcie: commons.wikimedia.org

7 komentarzy

  1. Marikka
  2. leonidas
  3. sensei
  4. Borek
  5. farner
  6. PDG1989

Reply