Filmowa stymulacja libido

Potencja

Dziś kilka słów o libido i o podnieceniu seksualnym, tylko trochę inaczej. W zasadzie sprawę tę się pomija we wszelkich poważnych publikacjach na temat seksu. Za to na forach internetowych temat ten powraca. Widać więc, że jest ważny i warto poświęcić mu nieco uwagi.

Kolejna odsłona tajników libido

Nie od dziś wiadomo, że reakcje seksualne mężczyzn i kobiet znacznie się różnią. Każda płeć reaguje na nieco inne bodźce. Dla panów ważniejsze jest to co widzą, dla kobiet bardziej nastrój, dotyk, słowo itd. Jednak przy takim rozgraniczeniu musimy być bardzo ostrożni. Niekonieczne reakcje te wynikają z samej natury. Bywa tak, że zostały narzucone kulturowo. Innymi słowy nie każda kobieta reaguje na to samo, jak również nie każdy mężczyzna. Czasami reakcje te są wyuczone. Uważajmy na tego typu podziały i pochopnie nic nie generalizujmy.

Różne filmy, różne reakcje

Przechodząc już do sedna. Chodzi mi o wspólne oglądanie filmów o tematyce erotycznej, jako formy rozbudzającej gry przedwstępnej. Przy czym świadomie używam tu łagodnego terminu „filmy o tematyce erotycznej”. Wiadomo, że poziom tego co w takich filmach jest pokazane, a czego można się domyślać, bywa różny. Na jednym biegunie mamy lekkie erotyki, a na drugim ostre wersje hard…
Idąc drogą utartych stereotypów należałoby uznać, że panowie wybiorą te najbardziej ostre wersje, zaś panie wręcz przeciwnie. Nim jednak zastanowimy się nad tym, najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy taka forma pobudzenia seksualnego ma sens? Później dopiero spróbujemy uściślić rodzaj filmów.

Czy ona się zgodzi?

Myślę, że tu nie ma żadnych żelaznych reguł. Coraz więcej par sięga po tego typu stymulacje. Jest to dla nich niejako forma urozmaicenia życia erotycznego. Wielu panów miałoby ochotę zaproponować takie oglądanie swoim partnerkom, ale boją się ich reakcji. Zaś same panie nawet jeśli nie mają nic przeciwko, wolą nie występować z podobną inicjatywą. Obie strony obawiają się, że mogą zostać źle zrozumiane.
Dziś jeszcze ciągle są ludzie, którzy mają poważny problem z rozmawianiem o seksie ze swoim partnerem/partnerkom. Jeśli taki problem występuje, to nie ma sensu zaczynać od filmów. Trzeba najpierw nauczyć się otwarcie rozmawiać.
Nie jest to też dobry pomysł na początku relacji. Lepiej wstrzymać się z tym do czasu, gdy lepiej pozna się drugą osobę, jej potrzeby czy zapatrywania. Po kilku miesiącach, niekiedy latach można napomknąć o takiej możliwości. Zawsze warto wówczas zaczynać od najbardziej łagodnych obrazów.

Różne reakcje na filmowe stymulacje

Zapewne to panów zainteresuje najbardziej, jaki rodzaj filmów mogą zaproponować. Skoro na początku coś łagodnego, to co dalej? Nie wiem, czy podział będzie się rozkładał równo, pomiędzy 33% kobiet, ale możemy wyróżnić trzy typowe reakcje kobiece. Część pań nigdy nie zgodzi się na oglądanie czegokolwiek takiego. Z powodu przekonań, wychowania, czy innych czynników, będzie to dla nich odpychające. Forsowanie swoich chęci na siłę może się tylko źle skończyć.
Sporo kobiet zgodzi się obejrzeć film erotyczny i będzie to działało na nie pobudzająco. Być może z czasem same zaproponują coś mocniejszego, ale nie należy na to ani zbytnio liczyć ani też nalegać. Musimy pamiętać, że jednak wrażliwość kobieca i percepcja w dziedzinie seksu jest inna niż męska.
Wreszcie jako zaprzeczanie powszechnym mniemaniu, istnieje trzecia grupa pań, które jak najbardziej będą skłonne do takiego eksperymentu i uznają go za dobre urozmaicenie. Odnoszę wrażenie, że takich kobiet jest coraz więcej. Okazuje się, że panie dopiero odkrywają, iż może to dodatkowo stymulować ich libido i dostarczyć nowych wrażeń.

Naucz się słuchać

Jak rozpoznać, do której grupy należy nasza partnerka? Cóż, tu nie ma zestawu prostych oznak. Trzeba nauczyć się słuchać kobiety. To klucz do sukcesu w seksie. Kobiety najbardziej doceniają właśnie to, że się ich słucha. Nie tylko słów, ale całej gamy sygnałów dawanych ciałem. Z czasem, gdy odrobi się lekcje z uważnego wsłuchiwania się w jej słowa i reakcje, nie będzie trudno zgadnąć jak zareaguje na propozycję wspólnego seansu w formie gry przedwstępnej.
Na koniec trzeba dodać, że taka stymulacja może również nie odpowiadać mężczyźnie! Nie należy sądzić, że omawiane tu filmy są atrakcyjne dla wszystkich mężczyzn bez wyjątku. To nieprawda. Wprawdzie mniej jest takich mężczyzn, ale też się zdarzają. Oni przynajmniej nie będą mieli dylematów związanych z propozycją oglądania ostrych obrazów ze swoją partnerką.

 

One thought on “Filmowa stymulacja libido

Dodaj komentarz