jak tarczyca wpływa na potencję, problemy z erekcją

Co Powoduje Problemy z Erekcją i jak się tych Problemów Pozbyć?

Zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją i potencją nie są może powodem do dumy, ale nie należy się ich też fałszywie wstydzić. Co rozumiem przez fałszywy wstyd? Męską dumę, która nie pozwala przyznać się do nich nawet przed samym sobą, a skoro to jest niemożliwe nic dziwnego że większość mężczyzn unika tego tematu jak ognia, jak ognia unikając też swoich stałych partnerek (co często staje się przyczynkiem do rozpadu związku), a tym bardziej lekarzy, którzy przecież mogliby im pomóc.

Główna przyczyna problemów

Panowie za problemy z erekcją nie odpowiada wasza osłabiona męskość. Nie bierzcie tego do siebie.

Owszem pewne zaniedbania w dziedzinie diety i aktywności fizycznej mogą przyczynić się do powstania tych zaburzeń, ale nie mniej winien jest świat, w którym żyjemy. Pomyślcie tylko: stres, pożywienie jakie możemy kupić w sklepach, ciągły pośpiech za czymś – wszystko to nie sprzyja zachowaniu witalności i zdrowia. Nic dziwnego, że zaburzenia erekcji pojawiają się u coraz młodszych mężczyzn.

To nie powód do wstydu czy załamywania rąk to znak, że należy rozpocząć leczenie lub przynajmniej wdrożyć jakiś program zapobiegawczy, który nawiasem mówiąc korzystnie odbije się na całym waszym zdrowiu.

Problemy z erekcją – czy to już choroba?

Jeśli zaburzenia erekcji tj. niemożność uzyskania wzwodu, niemożność jego utrzymania bądź zdecydowanie przedwczesny wytrysk (tj. wszystko to, co sprawia, że nie możecie odbyć w pełni satysfakcjonującego stosunku płciowego) nie są stanem permanentnym nie jest to powodem do alarmu. Owszem możecie poczuć ukłucie zaniepokojenia, ale każdemu przecież może zdarzyć się zniżka formy choćby w związku z osłabieniem po chorobie lub po wybitnie ciężkim dniu w pracy.

Jeżeli jednak zaburzenia erekcji pojawiają się często musicie zareagować i to natychmiast, bowiem stan ten może się pogłębiać. Co ważniejsze zaburzenia erekcji mogą sygnalizować istnienie dość poważnych chorób, a te choroby należy bezwzględnie leczyć.

Skąd się biorą problemy z erekcją?

To znak, że z nerwami odpowiadającymi za erekcję dzieje się coś nie tak, zaburzenia erekcji mogą też być skutkiem gorszego ukrwienia męskiego przyrodzenia. Dzieje się tak na przykład wskutek chorób takich jak cukrzyca, miażdżyca czy inne zaburzenia naczyniowo – sercowe. Część z tych zagrożeń można zminimalizować, a choroby można dość skutecznie leczyć pod warunkiem że odpowiednio wcześnie wdrożymy kroki zaradcze. Szczególną grupą chorób odpowiadających za zaburzenia erekcji są wszelkie urazy w obrębie nerwów odpowiadających za pojawienie się erekcji. Te mogą być nawet skutkiem wcześniejszego leczenia.

Pamiętajcie, że większość przyczyn o podłożu fizjologicznym (dotyczy to aż 80% osób z zaburzeniami erekcji) można wyleczyć a przynajmniej zminimalizować potencyjny problem. Pozostałe również – są to przyczyny o podłożu psychogennym. W tej sytuacji konieczne jest skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, tego również obawiać się nie należy. Psychoterapia bywa demonizowana (przyczyniają się do tego amerykańskie filmy), ale w rzeczywistości naprawdę może nam pomóc, również w uporaniu się z zaburzeniami erekcji.

Spadek poziomu testosteronu

Częściowo za zaburzenia erekcji może odpowiadać spadek poziomu testosteronu, jednak jest to zjawisko normalne które pojawia się wraz z wiekiem. Jeśli erekcje wydają wam się nieco słabsze niż kiedyś nie jest to większym problemem, w każdym razie poziom testosteronu też można oznaczyć, a w razie potrzeby (tj. szczególnie uciążliwych dolegliwości spowodowanych niedoborem tego strategicznego męskiego hormonu) można też zastosować terapię hormonalną. O leczeniu w takim przypadku tak czy inaczej decyduje lekarz.

Jak leczyć problemy z erekcją?

Odpowiedź na to pytanie zawiera się w tytule nagłówka – w niektórych przypadkach leczenie jest nieodzowne, a to może przeprowadzić jedynie lekarz. Lekarzem nie jestem, więc radzić w tym temacie nie będę, chociaż jedna uwaga się przyda: NIE BÓJ SIĘ LEKARZY.

Owszem, niektórzy z nich patrzą na pacjentów z góry, traktują jak przysłowiowe piąte koło u wozu etc, ale jeśli trafisz na odpowiedniego medyka – nie tylko pomoże ci z fizjologią, ale i nie zaszkodzi psyche.

Domowe sposoby na problemy z erekcją

Takie też istnieją, aczkolwiek (z góry zaznaczam), są przeznaczone dla mężczyzn, których problemy nie mają podłoża chorobowego, bądź to fizycznego bądź psychicznego.

I tak, jeśli twoja sprawność seksualna niedomaga z przemęczenia, z powodu złej diety, stresu bądź innych, podobnych czynników możesz z powodzeniem:

a) sięgnąć po zioła na potencję (piszę o nich szerzej w tym poście),

b) zamiast bawić się ziołami możesz sięgnąć po Eron Plus (tu czytaj o Eronie Plus więcej), który od razu postawi cię na nogi.

I na dziś to wszystko.

Pozdrowienia!

Dodaj komentarz