Środki na potencję? Komu to właściwie potrzebne?

Vialafil_PL_300x250Pytanie i niedopowiedzenie

Zapytał mnie ostatnio pewien stary znajomy o to, komu właściwie potrzebne są te wszystkie preparaty na potencję? Można odnieść wrażenie, że cały Internet roi się od reklam takich rzeczy. Włączysz sobie człowieku telegazetę, by sprawdzić program na dziś i co? Pierwsze co ukazuje się Twoim oczom to reklama środków na potencję.
W tym pytaniu brzmiała jeszcze inna nuta. Miałem wrażenie, że jego autor chciał je wręcz sformułować trochę inaczej, a dokładnie tak – czy faktycznie aż tylu facetów dzisiaj potrzebuje wspomagać w ten sposób swoje możliwości seksualne? Może nawet czuł się trochę zagrożony, że i jego to dotknie?
Nie będę w tym miejscu streszczał całej rozmowy. Ostatecznie tego typu rozmowy mają charakter prywatny i należy zachować pewien takt i powstrzymać się przed upublicznianiem ich treści. Niemniej zagadnienie w takiej czy innej formie powraca i warto się nad nim chwilę zastanowić.

Problemy z potencją, czyli nie dziwi nic…

Pozwólcie, że zacznę od tego drugiego niewypowiedzianego pytanie. Uważam, że właśnie tak jest. Coraz większa grupa mężczyzn potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci środków na potencję. Przy czym same preparaty wszystkiego nie załatwią. Podstawowy kłopot to dieta. Facet odżywiający się jak modelka-anorektyczka, ujmując rzecz dosadnie szybko facetem być przestaje. Mało białka, mało tłuszczu i za dużo węglowodanów – więc nie ma się czemu dziwić.
Dalej idzie brak ruchu. To powoduje pogorszenie krążenie, brak stymulacji jąder do wydzielanie większych ilości testosteronów i… – znowu nie ma się czemu dziwić.
Gdy do tego dodamy zanieczyszczenia środowiska i żywności oraz to, że coraz gorzej radzimy sobie ze stresem należałoby się dziwić, że jeszcze są tacy mężczyźni, którzy mają normalne i silne erekcje, gdy tylko trzeba. Tak Drogie Panie, są jeszcze tacy mężczyźni! Choć, strach o tym pisać, to gatunek wymierający!

Jeszcze nie dziś?

Zajmijmy się teraz już bliżej środkami na potencję. Nie zawsze i nie każdemu wystarczy zmienić dietę i trochę się poruszać. Bywa i tak, że narosły latami problem potrzebuje sporo czasu, by zniknąć. My jednak ani nie możemy ani nie chcemy czekać. Seks jest ważną częścią życia i nie można odłożyć go na później. Tak ze względu na siebie, jak i ze względu na partnerkę. Nie można ciągle powtarzać, że jeszcze nie dziś, że już wkrótce.
Z tym wiąże się jeszcze jeden „męski problem”. To może akurat kobietom trudno zrozumieć, ale dla faceta nie ma nic gorszego, jak „nie stanąć na wysokości zadania”. Mógłbym tu pisać długo i obszernie o tym, jak bardzo każdy mężczyzna potrzebuje potwierdzenia swojej męskości, jak łatwo go na tym punkcie zranić oraz o wymogach społecznych stawianych mężczyznom, ale myślę, że to krótkie napomknięcie w zupełności wystarczy.
Dzięki seksowi mamy także wyższą tolerancję na stres. Paradoksalnie też, wydolność seksualna jest wyznacznikiem zdrowia, ale jednocześnie sam seks sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Dzięki bliskiemu kontaktowi z drugą osobą nasz organizm wytwarza więcej przeciwciał i tym samym zwiększa się nasza odporność na wszelkie schorzenia.

Inni potrzebujący…

Musimy mieć także na uwadze różne choroby podcinające męską potencję, gdy już nawet lekarze rozkładają ręce i nie są w stanie nas w pełni wyręczyć. Wtedy też może nie wystarczyć dieta czy ćwiczenia. Trzeba czegoś więcej. No i wówczas przydają się tabletki na potencję.
Są też takie okresy w życiu, że korzystamy z jego uroków, a więc i z seksu, bardziej intensywnie. Niekiedy i w tym wypadku może nieco wspomóc naturę. Jasne, że nie polecam nikomu forsować się nadmiernie. We wszystkim potrzebny jest rozsądek, przy czym trochę wspomóc…

Utopia, czyli świat bez problemów

W takim razie mogę chyba stwierdzić, że póki co preparaty na potencję są potrzebne. Należałoby sobie życzyć, by nikt nie musiał z nich korzystać, ale to wymagałoby zmiany nawyków żywieniowych i życiowych, odrzucenia aktualnie obowiązujących dogmatów dietetycznych, jak również niemal idealnego zdrowia u każdego z nas. Taki obrazek wygląda mi na świat idealny lub jak kto woli utopię. Zwłaszcza ten ostatni postulat, ale i inne nie są łatwe w realizacji. Dlatego też przypuszczam, że podobne środki zawsze będą w mniejszym lub większym stopniu potrzebne.
Można kręcić nosem na nadmiar reklam tabletek na potencję, ale trudno zaprzeczyć temu, że część społeczeństwa musi z nich korzystać. Argumentem, który również przemawia na korzyść przedstawionych tu tez jest fakt, że sprzedaż cały czas wzrasta.

Orgasm_Extra_PL_728x90

Reply


6 − jeden =