Sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna i ciągle się zmienia. Ostatnimi czasy kilka środków na potencję zniknęło, ale pojawiły się też nowe preparaty.

Wśród środków na potencję dla mężczyzn prym wiodą:

[NAJLEPSZY WYBÓR] ⇒ ERON Plus

 Kompozycja wielu aktywnych składników (l-arginina, maca, tribulus, kozieradka, cynk) o mocnym długofalowym i szybkim jednocześnie działaniu

Sprzedawany w formie zestawu tabletek erekcyjno – potencyjnych wzmacniających męską fizjologię i kapsułek do spożycia przed stosunkiem natychmiastowo dostarczających l-argininy.

eron plusJedyne takie rozwiązanie na rynku. Produkt przemyślany i wyjątkowo dobrze dopracowany!

Ocena ogólna: 5/5

Cena ok. 179 zł za zestaw

Dystrybutor: ⇒ EronPlus.pl


[Dobry wybór] ⇒ Vialafil

Od lat wygrywa w rankingach popularności. Działanie:

 • eliminuje zaburzenia erekcji,
 • szybko poprawia potencję,
 • eliminuje zaburzenia seksualne typu przedwczesny wytrysk lub niemożność osiągnięcia pełnej erekcji,
 • przypomina działaniem niebieską pigułkę.

vialafilPigułki stosowane razem z kremem są niezastąpionym wsparciem dla mężczyzn mających jakiekolwiek (dowolne) problemy z potencją i erekcją. Zbiera najwyższe noty wśród użytkowników, ma stale rozszerzające się grono wiernych fanów.

Skład jest nie do podrobienia. Radzę uważać na fałszywki, które zdarzało mi się spotykać tu i ówdzie.

Ocena ogólna: 4/5

Cena: ok. 149 zł za 30 kapsułek

Dystrybutor: ⇒ Intymnosc.pl > Vialafil[Dobry wybór]Orgasm Extra

Działanie:

 • wzmacnia potencję nawet o 60%,
 • zawiera składniki o udowodnionym działaniu,
 • skład bezpieczny, naturalny i skuteczny,
 • szybko poprawia potencję,
 • eliminuje zaburzenia erekcji.

orgasm-extraNie jest tak intensywny jak Vialafil, ale doskonale radzi sobie z  problemami w męskim życiu seksualnym.

Stosując go doraźnie, w razie pojawienia się problemów, na pewno się na nim nie zawiedziesz.

Ocena ogólna: 4/5

Cena: ok. 149 zł

Dystrybutor: ⇒ Intymnosc.pl


Potency (spray)

Działanie:

 • potency zelwzmacnia potencję długofalowo i doraźnie,
 • zawiera dobre, szybko działające składniki,
 • działa najszybciej ze wszystkich środków.


Nie jest tak kompleksowy jak poprzednicy
, ale doskonale radzi sobie z  problemami w męskim życiu seksualnym.

Idealny do stosowania doraźnego, w celu uzyskania długofalowej poprawy można go stosować łącznie z ⇒Eronem PLUS – produkty świetnie się uzupełniają.

Ocena ogólna: 3/5

Cena: ok. 70 zł

Dysrybutor: ⇒ Intymnosc.pl


 

Aktualizacja 11-07-2016


 

Baza wiedzy (na szybko)


Od czego zależy potencja?

Potencja a prawidłowe odżywianie

Okazuje się, że ogromny wpływ na potencję i sprawność seksualną ma sposób odżywiania. Wiadomo, że musi być zgodny z racjonalnymi zasadami. Dlatego też istotne znaczenie ma spożywanie sporej ilości warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych. Takie menu zapobiega nadwadze – ta zaś bywa przyczyną zaburzeń potencji.

W diety należy zatem koniecznie wykluczyć wszelkie tłuste i smażone dania, fast-foody, nadmiar słodyczy.

Potencja a używki

Ważne, by ograniczyć do minimum ilość spożywanego alkoholu i całkowicie wyzbyć się nałogu palenia papierosów. Są to bowiem czynniki, które utrudniają przepływ krwi. Efektem tego są trudności w uzyskaniu erekcji.

Podobnie jest zresztą w przypadku zażywania narkotyków (jakichkolwiek). A to dlatego, że substancje odurzające działają niekorzystnie na funkcje organizmu. Między innymi dochodzi do zmniejszenia poziomu testosteronu oraz innych hormonów, co zaburza potencję. Statystyki wskazują, że nawet 90% osób uzależnionych od narkotyków ma poważne problemy z osiąganiem wzwodu oraz cierpi z powodu wielu innych dysfunkcji seksualnych.

Potencja a zdrowie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na potencję wpływa stan zdrowia. Panowie, którzy są zdrowi i nie zmagają się z cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi, miażdżycą oraz schorzeniami o charakterze neurologicznym, najczęściej nie miewają kłopotów z osiągnięciem wzwodu.

Trzeba bowiem wiedzieć, że wyżej wymienione choroby utrudniają dopływ krwi do ciał jamistych prącia. To zaś doprowadza albo do niepełnej erekcji, albo nie pozwala w ogóle osiągnąć wzwodu.

Potencja zaczyna się w głowie

Należy mieć świadomość, że potencja nie zależy wyłącznie od czynników organicznych. Także czynniki psychologiczne mają wpływ na siłę erekcji.

Jeśli konkretny mężczyzna boryka się z depresją, sytuacjami stresowymi, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji (także przejściowej). Podobnie jest zresztą w przypadku lęków przed nieudanym zbliżeniem seksualnym albo przykrych doświadczeń z przeszłości czy problemów w związku.

Warto przy tym wiedzieć, że mężczyźni, którzy borykają się z impotencją na tle psychologicznym, nie osiągają erekcji tylko w wyraźnie określonych sytuacjach. Przykładowo bez problemu osiągają wzwód w trakcie masturbacji, jednak gdy tylko dochodzi do faktycznego zbliżenia, erekcja staje się coraz słabsza aż w końcu zanika. I kolejny przykład – bez trudu dochodzi do porannej erekcji, natomiast już osiągnięcie wzwodu w innych sytuacjach nie jest możliwe.

Jak wspomóc potencję?

Na szczęście żaden z mężczyzn nie jest skazany na niemoc płciową. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie preparaty – suplementy diety. Są to specyfiki (zazwyczaj tabletki), których działanie opiera się przede wszystkim na składnikach naturalnych. Dzięki temu możliwe jest wzmacnianie potencji w sposób bezpieczny – bez obaw o pojawienie się działania niepożądanego.

Tego typu specyfiki – w zależności od konkretnego produktu – można zażywać doraźnie lub regularnie.