Średnia długość penisa i pytanie: powiększać czy nie powiększać?

Tak jak kobiety bywają niezadowolone z rozmiaru swoich piersi, czy też generalnie wymiarów ciała, tak mężczyźni często miewają kompleksy związane z rozmiarami penisa. Problem jest poważny i wcale nie należy go bagatelizować, bo skoro wpływa na psyche (co najmniej deprymująco) pogarsza też jakość życia. Dyskusje na temat sensowności powiększania penisa toczą się dosłownie wszędzie, a ilu autorów wypowiedzi tyle podejść do tego zagadnienia, choć często opinie sprowadzają się do kategorycznych stwierdzeń: powiększać / nie powiększać.

Zdania są spolaryzowane i to zarówno zdania mężczyzn (najbardziej zainteresowanych) jak i kobiet, które co do rozmiarów penisa mają stosunek ambiwalentny – przynajmniej takie opinie przeważają, bo być może kobiety, jak to często w życiu bywa, kryją się ze swoimi preferencjami.

Za powiększaniem

Za powiększaniem penisa przemawia choćby fakt, iż dzięki temu można poprawić nieco swoją fizyczność i pozbyć się w ten sposób kompleksów uprzykrzających życie niejednemu panu. Co więcej (to też pozytyw) powiększanie penisa wcale nie musi wymagać przeprowadzenia jakichś szczególnie niebezpiecznych i skomplikowanych zabiegów. Podobnie jak piersi penisa również można powiększyć całkiem naturalnie. Do dyspozycji panów są ekspandery, ćwiczenia (a jakże!) i różnego rodzaju tabletki powiększające nieco męskie organy płciowe. Stosowanie metod naturalnych jest bezpieczne, ale wymaga ogromnego samozaparcia, systematyczności i poważnego potraktowania zadania.

Łatwiej zdecydować się na powiększanie zabiegowe, ale w tym przypadku poziom bezpieczeństwa drastycznie maleje. Wbrew zapewnieniom chirurgów estetyków żadna chirurgiczna ingerencja w tkanki nie jest w pełni bezpieczna, a ten kto gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo zabiegu zachowuje się przede wszystkim nieetycznie i nie fair w stosunku do pacjenta. Dopiero osoba świadoma istniejących zagrożeń może świadomie decydować o podjęciu wyzwania i przeprowadzeniu zabiegu. Mimo wszystko nawet za zabiegowym powiększaniem penisa przemawiają pewne pozytywne przesłanki, a główną z nich jest fakt, że uzyskane w ten sposób efekty są nieco bardziej spektakularne i nie wymagają od osoby decydującej się na powiększanie penisa aż takiego zaangażowania jak metody naturalne.
Jeszcze jedno ważne za: niektórzy twierdzą, że dopasowanie narządów płciowych (ich rozmiarów) dwojga partnerów ma zasadnicze znaczenie w przeżywaniu doznań seksualnych. W przypadku niedopasowania prędzej czy później w związku pojawią się rysy i nawet najlepiej opanowana technika nie pomoże. To zaledwie część prawdy, ale tkwi w niej ziarno, które należy mieć na uwadze. Być może powiększenie penisa rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia intensywności erotycznych doznań.

Przeciwko powiększaniu

Zacznę od argumentu opozycyjnego do tego przytoczonego pod koniec wypowiedzi przemawiającej za powiększaniem penisa: są tacy, którzy twierdzą, że dopasowanie rozmiarów tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. W seksie liczy się technika i umiejętność „zgrania się” obojga partnerów nie tylko na poziomie fizis ale i psyche, zwłaszcza że zgranie fizyczne można w pewnym stopniu dopracować. Tak naprawdę ważna jest też więź łącząca kobietę z mężczyzną i to ona odgrywa największą rolę w kreowaniu ich wspólnego erotycznego świata.
Kolejne argumenty przeciwko powiększaniu są w zasadzie rozwinięciem tego pierwszego, bo po co powiększać penisa skoro i tak można czerpać rozkosz z seksu?
Tak czy inaczej ostateczną decyzję za lub przeciw powinien podjąć każdy mężczyzna, dla którego wielkość penisa jest problemem. Proponuję jedynie ewentualną konsultację ze stałą partnerką i rozpoczęcie powiększania od metod naturalnych – być może one wystarczą, a rezygnacja z zabiegu zaoszczędzi organizmowi (i penisowi) niepotrzebnego chirurgicznego stresu.

Skuteczne naturalne powiększanie

Literatura na ten temat jest spora, odsyłam choćby do pierwszego z brzegu artykułu na temat skuteczności różnych metod wydłużania penisa , o tutaj . Opisane tam metody wydają się dość dobre i skuteczne.

Poza tym, moim zdaniem:

  • ekstendery (jak ten <klik>) nie mają sobie równych,
  • mogą im dorównać ćwiczenia, ale to zajęcie dla wtajemniczonych, wytrwałych i bardzo ale to bardzo systematycznych,
  • tabletki <jak te >> klik>są jeszcze lepsze,
  • pompki nie powiększają.

Zamiast podsumowania diagram z wykazem pomiarów długości penisa przeprowadzonych na przestrzeni kilku la. Więcej informacji o samych badaniach znajdziecie na stronie źródłowej tj. w Wikipedii klik.

średnia długość penisa

Reply