Skracanie i przedłużanie stosunku

Jedni z nas wolą kochać się krócej, inni dłużej, a Ty jak wolisz? A może nie masz wyboru? Poddajesz się naturalnym rytmom i zaburzeniom tych rytmów i na co dzień szczególnie się nad tym nie zastanawiasz? Zastanów się teraz, bo być może coś tracisz. Co? Pełną satysfakcję i sporo przyjemności z seksu.

Jeśli już wiesz, że czas trwania przeciętnego stosunku (zbyt długi lub zbyt krótki) trochę Ci przeszkadza lub powoduje dyskomfort mam dla Ciebie kilka rad.

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk wymusza nieplanowane i niekontrolowane skrócenie stosunku. Znasz to? Jest on niewątpliwie jedną z tych niedogodności, które psują atmosferę w sypialni i bywają przyczynami nieporozumień wśród kochanków.

Przedłużanie stosunku a przedwczesny wytrysk – jak się przed nim obronić?

No cóż najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest użycie jakiegoś specyfiku / żelu (np. Vialafil-CR) o działaniu opóźniającym wytrysk. Z drugiej strony jednak powinieneś jednak zadziałać bardziej kompleksowo.
Namierzyć główny problem, wyleczyć go i popracować nad kondycją.

Najczęstsze przyczyny przedwczesnego wytrysku to:

  • zaniedbania dietetyczne i higieniczne, przy czym mam na myśli higienę życia, a nie higienę osobistą (choć i ta w kontekście seksu ma ogromne znaczenie).
  • jeśli przyczyną przedwczesnych wytrysków nie są czynniki o charakterze psychogennych zapanujesz nad nimi łatwiej i wydajniej zmieniając dietę i wprowadzając w życie kompleksowy plan naprawczy w postaci zwiększenia aktywności fizycznej. Im lepsza kondycja całego ciała tym lepsza kondycja narządów płciowych i tym mniejsze problemy z zaburzeniami erekcji i oczywiście z przedwczesnym wytryskiem.

Pamiętaj, że satysfakcja z seksu i satysfakcja z życia w ogóle (oraz Twoja witalność) zależą od stanu zdrowia i sprawności Twojego organizmu. A sprawność tę warunkują zdrowe odżywianie i choć odrobina ruchu na co dzień.

Skracanie stosunku

Niektórzy mężczyźni mają problem całkowicie odwrotny. Jest nim niemożność osiągnięcia orgazmu, a raczej stan, w którym konieczne jest przedłużanie stosunku w nieskończoność po to, by ten orgazm osiągnąć. Wiąże się to z pewnymi zagrożeniami – po pierwsze może być frustrujące dla obojga partnerów, po drugie zaś w trakcie zbyt długiego (powiedzmy szczerze: niefizjologicznie długiego) stosunku na uszkodzenia narażone są narządy płciowe partnerki. Co gorsza, partnerka w takiej sytuacji może poczuć się nieatrakcyjna, co oczywiście skutkuje poważnymi problemami w związku (wyobraź sobie co czuje Twoja kobieta gdy długo nie możesz skończyć!).

Jak sobie z tym poradzić?

Truizmu o diecie, aktywności i stylu życia jako takim powtarzał nie będę. W równym stopniu dotyczy to osób mających problemy z przedwczesnym i opóźnionym wytryskiem. Jeśli masz problem z dokończeniem posłuż się preparatami wzmagającymi potencję, dzięki nim Twoje narządy płciowe zaczną pracować szybciej i sprawniej (wydajniej), a Tobie łatwiej będzie osiągnąć satysfakcję. Na tym polu najlepiej sprawdza się Vialafil-CR, bo jednocześnie relaksuje i stymuluje. Mogę Ci też polecić Penis XL – działa, ale na dłuższą metę. Minie ze dwa tygodnie zanim zaobserwujesz efekty.

Przyjrzyj się też intensywności bodźców, jakimi stymulujesz swoją seksualność (w ogólności) i penisa (w szczególności). Jeśli zbyt często masturbujesz się lub oglądasz pornografię bodźce generowane w życiu (w rzeczywistości) w trakcie normalnych kontaktów seksualnych mogą okazać się zbyt słabe. Chyba nie muszę Ci mówić co należałoby zrobić w takiej sytuacji?

Problem ten może mieć oczywiście również podłoże psychiczne, a w tej sytuacji niezbędna jest konsultacja z psychologiem lub seksuologiem. Może czegoś się boisz, czegoś czego nie potrafisz samodzielnie nazwać? Nie wstydź się lekarzy. To tacy sami faceci jak wszyscy inni, tylko o seksie myślą dużo rozsądniej i nie tak schematycznie jak przeciętny facet.

Reply