Przedłużanie stosunku a siła orgazmu

Kłopot z wytryskiem przedwczesnym nie polega tylko na tym, że nie można w pełni zaspokoić partnerki. To na pewno najważniejsza sprawa. Jednak trzeba jeszcze wspomnieć o czym innym. Można nakreślić dość prosty wykres pokazujący powiązanie między długością stosunku, a siłą orgazmu i wytrysku.

Oczywiście w praktyce te dwa faktory nie zawsze mają tak jednoznaczne powiązanie. U młodego człowieka, o nadmiernej wrażliwości, w czasie wytrysku, do którego dochodzi dość szybko i tak mamy do czynienia z dość silnym orgazmem. Jednak z wiekiem wszystko się zmienia. Jeśli po kilku latach nadal występuje ten problem, to zwykle orgazmy są tak słabe, że właściwie trudno nawet mówić w tym wypadku o orgazmie jako takim.

Zwykle też w przypadku dłuższej abstynencji seksualnej szybciej dochodzi do wytrysku, a i wtedy orgazm raczej jest dość silny, choć niekoniecznie dochodzi się swoich maksymalnych możliwości w tym zakresie.
Na koniec jeszcze trzeba przywołać przypadek, w którym mamy do czynienia z przedłużaniem stosunku. Długi stosunek powinien zaowocować bardzo silnym orgazmem, jednak w niektórych wypadkach bywa inaczej.

Psychiczne uwarunkowania orgazmu

Jeśli więc proporcje pomiędzy długością trwania stosunku, a siłą orgazmu, zostają zaburzone, to zwykle u podłoża takiego stanu rzeczy leży napięcie psychiczne. Pisałem już o niektórych aspektach tego problemu. Ostatnio opisywałem tę naszą męską niechęć do rezygnacji z kontroli, która nieraz znacznie osłabia orgazmy. To właściwie nie tyle niechęć co raczej lęk.

Dość często lęk jest powiązany z seksem i wywołuje szereg mechanizmów blokujących. Mógłbym napisać sporo o lęku przed kobietami. U większości mężczyzn wywołam tym uczucie politowania. Tymczasem dotyczy on niemal 70% mężczyzn. Skąd niby bierze się ta wielka chęć do poniżania kobiet? Dziś już nie wypada twierdzić, że kobieta to gorszy rodzaj człowieka, ale jak się dobrze wsłuchać w męskie rozmowy… Tak naprawdę stoi za tym lęk! Ciągłe uganianie się za kobietami też nie zawsze ma swoje podłoże w tzw. wybujałym temperamencie. Czasem jest próbą udowodnienia sobie, że można mieć każdą kobietę i podświadomą próbą przełamania tego lęku.
Oczywiście na siłę orgazmu ma także wpływ dieta i styl życia.

Prawdziwy mężczyzna

Nie ma nic złego w pracy nad przedłużaniem stosunku, czy ćwiczeniami powiększającymi penisa. Jednak warto się zastanowić, co naprawdę pcha do tego niektórych mężczyzn. Próba udowodnienia swojej męskości? W takim już żyjemy społeczeństwie, że nikt nie podważa kobiecości jako takiej. Inaczej jest z mężczyzną. Ileż to razy można usłyszeć, że nie jest się prawdziwym mężczyzną. To już trzeba udowadniać i to przez całe życie.

Skoro tak, to nic dziwnego, że potem rodzi się pytanie, czy mój penis nie jest za mały. Jak zareaguje kobieta na moją męskość? Trzeba po raz kolejny udowadniać, że prawdziwym mężczyzną się jest. Także w łóżku. Jak myślicie, jak to wpływa na siłę orgazmów?

Mógłbym pisać Wam tutaj takie same teksty, jakich pełno znajdziecie w tzw. gazetach dla mężczyzn. Może i dobrze się sprzedają, ale czy są tak do końca uczciwe i prawdziwe? Niewiele się z nich nauczycie. Niektórych porad lepiej nawet nie wypróbowywać, bo obrazicie na całe życie partnerkę.

Niemal każdy ma jakieś kompleksy, a niejeden facet właśnie na punkcie swojego członka. By sobie z nimi poradzić trzeba je sobie najpierw uświadomić. Zrozumcie mnie dobrze. Nie namawiam Was do tego, byście przestali pracować nad własną anatomią i fizjologią. Możecie korzystać ze środków na powiększanie penisa, czy przedłużanie stosunku, jeśli taka jest potrzeba. Te środki właśnie po to są. Ważne jest tylko to, aby przypadkiem nadmiernie nie skupić się na jednym aspekcie. Nie zapominajcie o swojej psychice i pokładach lęków i kompleksów, jakie w niej drzemią.

CORrige_A_na przedłużenie stosunku

Im bardziej czujesz opór przy czytaniu tego tekstu. Im bardziej go dorzucasz i uważasz, że Ciebie to nie dotyczy, tym prawdopodobniej masz większe problemy. Czas się z nimi zmierzyć! Jeśli naprawdę zależy Ci na dobrym seksie to pora na więcej uczciwości wobec samego siebie. Przejawem męskiej odwagi jest zdolność zmierzenia się z własnymi lękami.

Reply